کد خبر: 205081 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:

حفظ شان و منزلت معلمان، باید جزئی از فرهنگ سازمانی آموزش و پرورش باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، گفت: مدیران بایستی علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی، متعهد به اخلاق اسلامی بوده و مسئولیت را به مثابه فرصت و محملی برای خدمت تلقی کنند.

به گزارش ایلنا از زنجان، مرتضی تمجیدی، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در آستانه بازگشایی مدارس گفت: از نقطه نظر مدیریت فرآیندی، مهم‌ترین و اساسی‌ترین فراگردهای حوزه آموزش و پرورش در سطح کلاس و مدرسه صورت می‌گیرد و بر این اعتبار، معلمان، ولی نعمتان و موکلان نظام آموزش و پرورش هستند که بایستی حفظ شان و منزلت آن‌ها نه در قالب شعار و کلمات کلیشه‌ای، بلکه باید به عنوان جزیی از فرهنگ سازمانی آموزش و پرورش بدل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: یادآوری این نکته ضروری است که برخوردهای متناسب با شان و جایگاه رفیع معلمی با معلمان و دبیران، مطالبه جدی این اداره کل از مدیران، کارکنان و روسای مناطق و نواحی آموزش و پرورش است و این اداره کل خود را موظف به دفاع از موکلان خود می‌داند.

تمجیدی، صبر، متانت و برخورداری از مهارت ایجاد و حفظ آرامش و تلطیف جوسازمانی را از ابتدایی‌ترین شرایط احراز مدیریت در همه سطوح دانسته، افزود: مدیران بایستی علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی، متعهد به اخلاق اسلامی بوده و مسئولیت را به مثابه فرصت و محملی برای خدمت تلقی کنند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان افزود: از ادارات نواحی و مناطق و مدیران مدارس تابعه نیز انتظار می‌رود از این فرهنگ سازمانی که ریشه در فرهنگ دینی و ملی دارد، صیانت و حراست کرده و در آستانه بازگشایی مدارس، رعایت این سیاست بنیادین را سرلوحه کار خود قرار دهند و در چارچوب سیاست‌های این اداره کل در حفظشان و جایگاه فرهنگیان فرهیخته استان اهتمام ورزند.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان اخلاق تعلیم و تربیت مدرسه زنجان مدیرکل معلمان موکلان نعمتان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر