کد خبر: 205625 A

مدیر کل حمل و ‌قل و پایانه های استان زنجان خبر داد:

بیش از ۹۳۲ هزار مسافر در پنج ماهه ابتدای سال جاری توسط ناوگان حمل ونقل عمومی جاده‌ای استان زنجان جابه‌جا شده‌اند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان گفت: در استان زنجان ۴ پایانه مسافربری به مالکیت شهرداری در شهرستانهای زنجان و ابهر، خدابنده و هیدج وجود دارد که در پایانه مسافربری مرکزی زنجان عدم وجود جایگاه سوخت مشکلاتی را برای رانندگان و مسافرین عزیز ایجاد کرده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، علی رحمتی مدیر کل حمل ونقل و پایانه‌های استان زنجان با اعلام این مطلب گفت: این تعداد مسافر با بیش از ۱۰۰ هزار سفر اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه بین شهری جابجا شده‌اند.
وی افزود: در استان زنجان ۳۷ شرکت حمل ونقل مسافر به امر جابجائی مسافر مشغول هستند.

در استان زنجان ۲۱۷ دستگاه اتوبوس با عمر بیش از ۴/۱۲ سال و ۴۴۶ دستگاه مینی بوس با عمر بیش از ۱/۳۰ سال و ۵۷۳ دستگاه سواری کرایه با عمر ۳/۸ سال فعالیت می‌ کنند.

مدیر کل حمل ونقل و پایانه‌های استان زنجان درخصوص وضعیت پایانه‌های مسافربری استان گفت: در استان زنجان ۴ پایانه مسافربری به مالکیت شهرداری در شهرستانهای زنجان و ابهر، خدابنده و هیدج وجود دارد که در پایانه مسافربری مرکزی زنجان عدم وجود جایگاه سوخت مشکلاتی را برای رانندگان و مسافرین عزیز ایجاد کرده است.

همچنین در شهر قیدار پایانه مسافربری موجود در مسیر قیدار به زنجان به علت عدم وجود پارکینگ، نمازخانه، سالن انتظار مسافرین و نیز به علت اینکه ایستگاه ناوگان اتوبوسی منطقه در مسیر قیدار به ابهر واقع شده است وهمچنین عدم وجود کمترین امکانات رفاهی باعثایجاد مشکلات عدیده برای مسافرین بخصوص مسافرینی که از روستاهای اطراف به قیدارجهت مسافرت به تهران می‌آیند ایجاد شده است.

اتوبوس استان زنجان جاده حمل و نقل و پایانه های شهرداری مشکلات سال حمل پایانه مسافر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر