کد خبر: 208913 A

با هدف توسعه زراعت چوب؛

رییس جنگل‌کاری منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان, گفت: با هدف توسعه زراعت چوب در استان زنجان استقبال چشمگیری از کاشت صنوبر انجام گرفته؛ به طوری که عرصه نشینان بخشی از اراضی خود را به کشت این گونه اختصاص داده‌اند.

رییس جنگل‌کاری منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان, گفت: حمایت از زارعان چوب به دو شکل اعطای تسهیلات به متقاضیان و دادن نهال رایگان به آنها از جمله آنها است.

به گزارش خبرنگا رایلنا از زنجان, مجید معانی, امروز با اعلام این خبر گفت: زراعت چوب علاوه بر ارتقا سطح معیشت بهره‌برداران از طریق مشارکت مردم فشار به جنگل‌های طبیعی کاهش می‌یابد.

رییس جنگل‌کاری منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان, گفت: دوره بهره‌برداری در زراعت چوب را ۷ تا ۱۰ سال عنوان و بیان کرد: اگر در زراعت چوب در یک دوره معین به زراعی صورت گیرد، وزن درخت می‌تواند به ۳۰۰ کیلوگرم برسد.

این مسوول اظهار کرد: استاندارد کشت در زراعت چوب سالانه در استان زنجان ۳ هزار و ۳۰۰ اصله است, گونه‌هایی همچون صنوبر و اکالیپتوس که در زراعت چوب مد نظر قرار دارند، ۱۰ تا ۱۵ برابر گونه‌های جنگلی رشد داشته و در تامین چوب کارخانجات صنایع چوب نقش تعیین کننده‌ای دارد.

معانی درباره حمایت های لازم برای توسعه زراعت چوب در استان زنجان، گفت: حمایت از زارعان چوب به دو شکل اعطای تسهیلات به متقاضیان و دادن نهال رایگان به آنها از جمله آنها است.

استان زنجان استاندارد جنگل رشد طبیعی و آبخیزداری استان مد وزن چوب زراعت صنوبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر