کد خبر: 211410 A

استاندار زنجان در صبحگاه مشترک به مناسبت هفته نیروی انتظامی تاکید کرد:

امنیت خدمتی نیست که صرفا به‌عنوان سخت افزاری و با اتکا به امکانات و ادوات و تجهیزات نظامی حاصل شود.

استاندار زنجان گفت: امنیت از مهم‌ترین خدماتی است که نظام جمهوری اسلامی برای مردم فراهم آورده و فقدان آن ارزش واقعی امنیت را آشکار می‌سازد.

به گزارش ایلنا از زنجان، جمشید انصاری، استاندار زنجان در مراسم صبحگاه مشترک به مناسبت هفته نیروی انتظامی، با اشاره به وضعیت کشورهای منطقه گفت: اگر نگاهی اجمالی به اطراف ایران داشته باشیم اهمیت ضرورت امنیت بیش از هر زمان قابل تامل خواهد بود.

استاندار زنجان افزود: نظام جمهوری اسلامی، توفیقات بسیاری در تامین امنیت کسب کرده است به‌طوری که ایران هم اکنون امن‌ترین کشور منطقه محسوب می‌شود که همه آن‌ها مرهون تلاش‌ها و مسئولیت‌هایی است که در لایه‌های مختلف ساختار امنیتی کشور حاصل می‌شود.

انصاری نیروی انتظامی را به‌عنوان اولین لایه تامین امنیت در کشور خطاب کرد و گفت: نیروی انتظامی به‌عنوان مجموعه کارآمد، نقش ارزنده‌ای در تامین امنیت کشور بر عهده دارد که برای همگان آشکار است.

رئیس شورای تامین استان با بیان اینکه امنیت، رویکرد سخت افزاری نیست، گفت: امنیت خدمتی نیست که صرفا به‌عنوان سخت افزاری و با اتکا به امکانات و ادوات و تجهیزات نظامی حاصل شود. بلکه مهم‌ترین عامل تامین امنیت، همکاری و مشارکت مردم در این عرصه است.

استاندار زنجان ادامه داد: همکاری مردم در تامین امنیت نه تنها هزینه‌ها را کاهش خواهد داد بلکه امنیت را با دوام و موثر‌تر خواهد کرد.

مقام عالی استان تصریح داشت: اگر این تلقی در بین مردم ایجاد شود که نیروی انتظامی فعالیت شبانه روزی و کارآمد در کشور بر عهده دارد، در تامین امنیت، قطعا مشارکت خواهند کرد و مطمئنا تلاش‌های نیروی انتظامی برای همگان قابل تقدیر است.

استاندار زنجان در پایان تقویت پلیس، افزایش توانمندی و تجهیز نیروی انتظامی به ادوات و تجهیزاتی که جرایم را با کمترین حضور شناسایی کند، ضروری دانست و گفت: یکی از وظایف مهم دولت، تامین امکانات و تجهیزات جدید و نوین برای ساختار نیروی انتظامی است که این مورد در استان بطور جدی در حال اجرا و پیگیری است.

ایران تامین امنیت دولت شبانه روزی کشورهای منطقه نظام جمهوری اسلامی نیروی انتظامی سخت زنجان امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر