کد خبر: 213283 A

مدیرکل استاندارد استان زنجان خبر داد:

مدیرکل استاندارد استان زنجان از برگزاری همایش استاندارد و کیفیت همزمان با(۲۳ مهر) در استان زنجان خبر داد.

مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: در استان، تعداد واحدهایی که مشمول استاندارد اجباری و تشویقی هستند، ۳۷۹ مورد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از از زنجان، داود کارگرزاده، مدیرکل استاندارد استان زنجان، در جمع خبرنگاران به برنامه‌های هفته استاندارد اشاره کرد و گفت: امسال به مناسبت روز جهانی استاندارد، همایش گرامیداشتی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد و تجلیل از واحدهای نمونه کیفی استان برگزار می‌شود.

کارگرزاده با بیان اینکه در این همایش از۱۶ واحد نمونه کیفی تجلیل می‌شود، افزود: استمرار و حفظ ویژگی‌های کیفی محصول و نداشتن نواقص به استناد برگه‌های نتایج آزمون و استمرار پروانه کاربرد علامت استاندارد از مهم‌ترین دلایل معرفی این واحد‌ها است.

وی صدور گواهینامه‌های رسمی سیستم‌های مدیریت کیفیت و رعایت استانداردهای بهینه سازی مصرف انرژی را از دیگر دلایل معرفی این واحد‌ها به عنوان واحدهای نمونه کیفی عنوان کرد و ادامه داد: دارا بودن آزمایشگاه همکار سازمانی ملی استاندارد و میزان فعالیت‌های آموزشی واحد در راستای توانمندسازی کارکنان و ارتقاء سطح تکنولوژی و چگونگی روش‌های ساخت و تولید از دیگر مولفه هاست.

کارگرزاده در ادامه به ارائه آمار و عملکرد این سازمان اشاره کرد و افزود: در استان، تعداد واحدهایی که مشمول استاندارد اجباری و تشویقی هستند ۳۷۹ مورد است.

وی تعداد پروانه‌های استاندارد اجباری و تشویقی صادر شده در استان را ۵۳۱ فقره عنوان کرد و افزود: این تعداد در ۶ ماهه نخست امسال ۳۴ فقره است.

این مقام مسئول در استان زنجان، تعداد پروانه‌های تعلیق شده را ۶ فقره و تعدا پروانه‌های ابطال شده را ۱۸ فقره عنوان کرد و افزود: تعداد اظهارنامه‌های مالیاتی برای تعیین ماهیت ۵۹۹ فقره و اظهار نامه‌های وارداتی جهت تعیین ماهیت ۵۶۰ فقره است.

کارگرزاده تعداد گواهی صادر شده برای آسانسورهای صادر شده ۹۰ مورد و بازدید کار‌شناس از واحدهای تولیدی را ۵۱۰ مورد عنوان کرد و افزود: تعداد بازدید کار‌شناسی از آزمایشگاه همکار ۵۲ مورد و تعداد نمونه برداری از واحدهای تولیدی یک هزار و ۸ مورد اعلام شده است.

این مسئول در زنجان، به تعداد نمونه برداری از آزمایشگاه‌های همکار اشاره کرد و افزود: در خصوص نازل‌های سوخت گازوئیل و بنزین نیز ۴۲۰ مورد بازدید صحت کار انجام شده است.

به گفته مدیرکل استاندارد استان زنجان در ۶ ماهه نخست امسال ۱۰۵ مورد اخطار به واحدهای تولیدی انجام شده است.
کارگر‌زاده در پایان سخنان خود خاطر نشان شد: تعداد نمونه برداری در قالب طرح طا‌ها ۳۸۳ مورد و بازرسی از مراکز عرضه ۴۵۲ مورد بوده است.

استان زنجان استاندارد انرژی بنزین ترویج فرهنگ برگزاری کیفیت مدیرکل همایش تعداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر