کد خبر: 213306 A

در راستای تحقق شعار سال؛

با حضور معاونان استاندار، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و فعالان حوزه فرهنگ و هنر، دوازده کار گروه تخصصی فرهنگ رسما در این استان آغاز به کار کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: علاوه بر تشکیل دوازه کارگروه در دو حوزه «فرهنگ و هنر» و «فرهنگ و جامعه» تصمیم داریم از جمله در حوزه «فرهنگ و کودکان و نوجوانان» و «فرهنگ و حوزه‌های علمیه» نیز کارگروه‌های مربوط را معرفی کنیم و فعال سازیم.

به گزارش ایلنا از زنجان، در آیین معرفی و آغاز به کار کارگروه‌های تخصصی فرهنگ که در استانداری زنجان برگزار شد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان طی سخنانی به تشریح اهداف تشکیل این کارگروه‌ها پرداخت.

ناصر مقدم از بهره‌مندی از طرح‌ها و ایده‌های کار‌شناسی صاحب‌ برای تقویت کیفی برنامه‌های آموزشی و فرهنگی، استفاده از راهکارهای ارائه شده برای رفع موانع پویایی فرهنگ و هنر استان، بسط و توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی و هنری در جامعه جهت ارتقای سطح دانش و بینش عمومی، کشف و بارور ساختن استعدادهای فرهنگی و هنری اقشار مختلف مردم و شناسایی و بهره‌مندی از توانمندی‌ها و امکانات موجود در بخش غیردولتی و جلب مشارکت آنان در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، به عنوان اهداف تشکیل این کارگروه‌ها نام برد.

وی افزود: به همین منظور و برای تشکیل مجامع مشورتی در حوزه فرهنگ، در گام نخست در دو حوزه «فرهنگ و هنر» و «فرهنگ و جامعه» مجموعا دوازده کارگروه تشکیل می‌شوند.

وی هر کارگروه را متشکل از هفت نفر از فعالان و صاحبان نظر و ایده در کارگروه مربوط اعلام و عنوان کرد: ارائه نظر مشورتی در موضوعات ارجاعی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیشنهاد راهکارهای عملی برای گسترش و ارتقای سطح برنامه‌های فرهنگی و هنری در حوزه تخصصی کارگروه، به عنوان وظایف کارگروه‌ها تعریف شده است.

مقدم با تاکید بر اینکه محصول فعالیت این کارگروه‌ها صرفا جنبه مشورتی خواهد داشت و هیچ گونه فعالیت آموزشی و اجرایی برای آنان پیش بینی نشده، به ادامه فعالیت انجمن‌های فرهنگی و هنری به روال گذشته اشاره کرد و گفت: کارگروه‌ها تشکیلاتی موازی انجمن‌های فرهنگی و هنری نیستند.

وی اظهار داشت: کارگروه‌های دوازه گانه، جلسات ماهیانه خواهند داشت و تقویم سالانه برگزاری جلسات، توسط مسئول دبیرخانه کارگروه‌ها تعیین می‌شود.

ناصر مقدم ادامه داد: اعضای هر کارگروه پس از بررسی توانمندی افراد آن حوزه از بین تحصیل‌کردگان و یا افراد باتجریه توسط مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انتخاب می‌شوند.

وی افزود: در پایان هر فصل نشست مشترک روسا و دبیران کارگروه‌ها با مدیریت اداره کل برگزار می‌شود و گزارش جمع‌بندی شده عملکرد کارگروه‌ها، برای بحثو تبادل نظر در جلسات هم‌اندیشی ارائه می‌شود‌.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: علاوه بر تشکیل دوازه کارگروه در دو حوزه «فرهنگ و هنر» و «فرهنگ و جامعه»، تصمیم داریم از جمله در حوزه «فرهنگ و کودکان و نوجوانان» و «فرهنگ و حوزه‌های علمیه» نیز کارگروه‌های مربوط را معرفی کنیم و فعال سازیم.

وی با اشاره به استقبال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ایده تشکیل و فعالیت این کارگروه‌ها در زنجان، اظهار امیدواری کرد: بهره‌گیری از خرد جمعی فعالان عرصه فرهنگ و هنر در مدیریت فرهنگی جامعه، ثمرات گسترده‌ برای تعالی فرهنگی جامعه داشته باشد و به الگویی برای سایر استان‌ها و شهرهای کشور تبدیل شود.

شایان ذکر است در این مراسم احکام اعضای کارگروه‌های ۱۲ گانه توسط معاون سیاسی و معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان، تقدیم نمایندگان کارگروه‌ها شد.

بنا به اعلام روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، کارگروه‌های کتاب و ادبیات، فیلم و عکس، مطبوعات و رسانه، تجسمی، خوشنویسی، نمایش و موسیقی در حوزه «فرهنگ و هنر» و کارگروه‌های فرهنگ و بانوان، فرهنگ و مسجد، فرهنگ و عترت، فرهنگ و اقتصاد، و فرهنگ و بازار در حوزه «فرهنگ و جامعه» تشکیل و با معرفی اعضا، رسما آغاز به کار کردند.

بنا به همین گزارش اعضای کارگروه‌ها عبارتند از:
کتاب و ادبیات: مهدی جلیل خانی، سعیدرضا بیات، عیسی قاسمپور، سلمان کریمی، علیرضابازرگان، حسن حسینعلی، هادی وحیدی.

فیلم و عکس: محمودنظرعلیان، رضا نصیری وطن، ناصر محمدی، لیلا بیگلی، احسان صادقی جهانی، مهران فیروزبخت، فرید احدیان.

مطبوعات و رسانه: رضا اصفهانی زنجانی، محمد معینی، یوسف ناصری، داوود بیات، قنبر رسولی، حسین نجاری، عباس محمدی.

تجسمی: جلال رحمتی، رضا نجفلو، حسن واثق ملکی، رحمان پرچگانی، نسرین جعفری، حسن مهدیون، ناصر عبدی.

خوشنویسی: حمید آل یاسین، اصغر محمدی، نقی ریاحی، بهزاد رنجیده، جلیل خدایی، عبدالله می‌ری، حسن نیک بین.

نمایش: ساسان قجر، علی آقاجانلو، امیر سهامی، داود خیری، علیرضا همتیان، حمیدرضا قزلباش، پرویز رسولی.

موسیقی: آزیتا بخشمند، کیارش می‌رمحمدرضایی، اشکان غضنفریان، مهرداد محال بیگی، منوچهر نجفی، جمشید خطیبی، علی کریمی.

فرهنگ و بانوان: زکیه محمدی، اعظم طالقانی، مریم گوهرزاد، مهری خدیری، صدیقه شریف‌پور، فریبا انصاری، منیره گرشاسبی
فرهنگ و مسجد: کریم وزیری، محمد نجفلو، اصغر حاج علی اکبری، فرامرز جعفری، ناصر گیوه‌ای، مهدی حدیدیان مقدم، اکبر اسلامی
فرهنگ و عترت: حسن علی پاکزاد، غلامرضا عینی فرد، ولی اله کلامی، جواد رسولی، یوسف شبیری، مرتضی حیدری، اکبر نوربهمنی.

فرهنگ و اقتصاد: صمد یوسفی اصل، مسعود اطاعتی، یوسف مرادلو، عبدالصمد محمدی، محمود ضرابی، رضا سواری، مرتضی ریحانیان.

فرهنگ و بازار: سید محمد علویون، اصغر امنیان، اکبر حاج علی اکبری، مرتضی عزیزپور، غلامرضا ملا کرمی، سجاد چوپانی، کامیار اسکندریون.

اجرای برنامه های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اصغر محمدی اقتصاد فرهنگ و هنر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطبوعات معاون سیاسی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر