کد خبر: 213311 A

معاون استاندار زنجان:

با تشکیل کارگروه‌های تخصصی فرهنگ، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، جامعه مشورتی خوبی در حوزه فرهنگ شکل گرفته که می‌تواند در ارائه طرح‌ها و پروژه‌ها بسیار مفید باشد.

بارور ساختن استعدادهای فرهنگی و هنری اقشار مختلف مردم و شناسایی و بهره‌مندی از توانمندی‌ها و امکانات موجود در بخش غیردولتی و جلب مشارکت آنان در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، از جمله اهداف تشکیل این کارگروه‌ها عنوان شده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، رحیم عصفوری، در آیین معرفی و آغاز به کار ِ کارگروه‌های تخصصی فرهنگ سخن می‌گفت، با اعلام این مطلب افزود: برای تدوین برنامه ششم توسعه و پس از تعیین استراتژی، هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی، نوبت به ارائه طرح برای برنامه‌های ریخته شده رسیده که مجامع مشورتی همچون اتاق‌های فکر و کارگروه‌های تخصصی فرهنگ می‌توانند در این زمینه نقشی اساسی داشته باشند.

شایان ذکر است شب گذشته طی نشستی در استانداری زنجان ۸۴ عضو کارگروه‌های مشورتی دوازده گانه کتاب و ادبیات، فیلم و عکس، مطبوعات و رسانه، تجسمی، خوشنویسی، نمایش و موسیقی در حوزه «فرهنگ و هنر» و کارگروه‌های فرهنگ و بانوان، فرهنگ و مسجد، فرهنگ و عترت، فرهنگ و اقتصاد، و فرهنگ و بازار در حوزه «فرهنگ و جامعه» توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان معرفی شدند.

بهره‌مندی از طرح‌ها و ایده‌های کار‌شناسی صاحب‌ برای تقویت کیفی برنامه‌های آموزشی و فرهنگی، استفاده از راهکارهای ارائه شده برای رفع موانع پویایی فرهنگ و هنر استان، بسط و توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی و هنری در جامعه جهت ارتقای سطح دانش و بینش عمومی، کشف و بارور ساختن استعدادهای فرهنگی و هنری اقشار مختلف مردم و شناسایی و بهره‌مندی از توانمندی‌ها و امکانات موجود در بخش غیردولتی و جلب مشارکت آنان در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، از جمله اهداف تشکیل این کارگروه‌ها عنوان شده است.

اجرای برنامه های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادبیات استان زنجان اقتصاد برنامه های آموزشی جامعه خوشنویسی فرهنگ و هنر مطبوعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر