کد خبر: 214921 A

مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان:

حرکت جمعی صدا و سیما، دانشگاه علوم پزشکی و خیریه‌های حوزه سلامت به سمت برنامه‌های آموزشی و پیشگیری و آگاه کردن مردم به حقوق شهروندی در راستای ایجاد امید به زندگی و ارتقاء بخشی کیفیت زندگی مردم و بیماران باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: در نظام سلامت به ویژه در تشخیص و درمان زودرس بیماری‌ها و ارتقاء کیفیت درمان و خدمات رسانی، تحولات اساسی ایجاد شده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، مرتضی صفری، در جلسه شورای طرح و برنامه ریزی تقویت برنامه‌های فرهنگی و آموزشی برای پیشگیری را اولویت اول برنامه‌های صدا و سیما دانست و افزود: کار‌شناسان توانمند و طراز اول برای حضور در برنامه‌های مرتبط صدا و سیما تامین و معرفی شوند.

علیرضا بیگلری، رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خیریه‌های حوزه سلامت را پشتوانه‌ای برای دانشگاه علوم پزشکی، در کاهش آلام جسمی و اجتماعی بیماران دانست و تاکید کرد: در نظام سلامت به ویژه در تشخیص و درمان زودرس بیماری‌ها و ارتقاء کیفیت درمان و خدمات رسانی، تحولات اساسی ایجاد شده است.

محمدرضا صایینی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان فعالیت بدنی، تغذیه و سلامت را سه محور اصلی سلامت روان عنوان کرد و افزود: صدا و سیما در کنار دانشگاه علوم پزشکی، برنامه‌های فرهنگی و آموزشی اجرا کند.

در ادامه مدیر انجمن کلیوی زنجان افزایش ۳ برابری بیماران کلیوی تا سال ۱۴۰۰ را هشدار ی برای همه عنوان کرد و گفت: در مقایسه با افزایش ۵/۷ درصدی کشوری، پذیرش بیماران دیالیزی زنجان، ۲۷ درصد کاهش داشت.

محمدرضا طهماسبی با اشاره به پیشگامی انجمن کلیوی زنجان در برنامه‌های آموزشی و پیشگیری برای تحقق شعار جهانی «خود مراقبتی برای یک عمر سلامتی» با سند چشم انداز مشخص، ادامه داد: مشکلات هفته‌ای ۳ بار دیالیز با رنج و دردهای طاقت فرسای آن لازمه اصلی رویکرد انجمن به آموزش و پیشگیری است و این تنها راه کاهش آلام جسمی و اجتماعی بیماران و کمک به کاهش هزینه‌های سرسام آور درمان است.

وی از صدا و سیمای مرکز زنجان به عنوان مطمئن‌ترین و فراگیر‌ترین رسانه ملی یاد کرد و گفت: برنامه‌های ویژه نشست پزشکان و کار‌شناسان مرتبط در راستای فرهنگ سازی و تغییر الگوی زندگی مردم برای پیشگیری و حفظ سلامتی فردی به ویژه در روستا‌ها که مشکلات و خطرات زیادی را برای انجام دیالیز تحمل می‌کنند، تولید شود.

برنامه های آموزشی تغذیه حقوق دانشگاه علوم پزشکی رسانه ملی سلامت سلامت روان صدا و سیما کاهش هزینه معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر