کد خبر: 217232 A

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان:

تاکنون از مجموع مطالبات این شرکت بیش از یک هزار و ۲۷۷ میلیارد ریال پرداخت شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان، گفت: مهم‌ترین رویکرد واقعی‌تر شدن نرخ گازبها، مدیریت مصرف گاز، جلوگیری از هدر رفت انرژی و انتقال آن به بخش‌های زیرساختی است که دارای بیشترین ارزش افزوده و بازده اقتصادی هستند.

به گزارش ایلنا از زنجان، سید سعید عسگریان با اعلام اینکه این شرکت، بالغ بر یک هزار و ۶۵۵میلیارد ریال مطالبه در بخش‌های مختلف صنعتی، تجاری و خانگی دارد، گفت: وصول مطالبات و پرداخت به موقع گاز بهاء به عنوان مهم‌ترین منابع مالی پروژه‌های اجرایی، لازمه توسعه گازرسانی در استان است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۲۸ هزار و ۱۰۴ مصرف کننده در بخش خانگی، ۱۶ هزار و ۴۰۳ مصرف کننده تجاری و ۸۱۰ مصرف کننده نیز در بخش صنعت از نعمت گاز بهره‌مند هستند، افزود: تاکنون از مجموع مطالبات این شرکت بیش از یک هزار و ۲۷۷ میلیارد ریال پرداخت شده است.

مهندس عسگریان مطالبات این شرکت در بخش خانگی را بالغ بر ۴۱۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال بیان کرد و گفت: از این میزان، نزدیک به ۳۲۵میلیارد ریال معادل ۷۹ درصد پرداخت شده است.

وی با اشاره به میزان بدهکاری واحدهای صنعتی به این شرکت، افزود: شرکت دارای مطالبه ۳۹۷ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریالی از بدهکاران صنعتی است که تا کنون ۲۳۵ میلیارد ریال معادل ۵۹ درصد وصول شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه در زمینه بدهی بخش تجاری نیز ۸۴۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال مطالبه این شرکت است، ادامه داد: ۷۱۷میلیارد ریال معادل ۸۵ درصد از مطالبات در این بخش نیز تحقق یافته است.

عسگریان اظهار داشت: در حوزه گاز رسانی به واحدهای صنعتی این شرکت همکاری و تعامل خوبی داشته و مشکلات کمتری در این بخش حاکم بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به افزایش و واقعی‌تر شدن نرخ گازبها ادامه داد: مهم‌ترین رویکرد واقعی‌تر شدن نرخ گازبها، مدیریت مصرف گاز، جلوگیری از هدر رفت انرژی و انتقال آن به بخش‌های زیرساختی است که دارای بیشترین ارزش افزوده و بازده اقتصادی هستند.

وی با اشاره به اینکه گاز مشترکین بدهکار در صورت عدم پرداخت قطع خواهد شد، افزود: اعتبار اجرای پروژه‌های گازرسانی هر استان در درجه اول از طریق وصول گازبهای مشترکین گاز تامین شده و پرداخت به موقع قبوض و همیاری و همراهی مردم در مدیریت مصرف صحیح گاز طبیعی، زمینه ساز توسعه شبکه‌های گازرسانی در اقصی نقاط استان و بهره‌مندی خانوارهای روستایی در مناطق سردسیر از گرمابخشی این نعمت الهی خواهد بود.

نادر رابطی، رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، فصول گرم سال را بهترین زمان جهت اصلاح و بهینه سازی الگوی مصرف عنوان کرد و اظهار داشت: مشترکین محترم با بکارگیری اصول بهینه سازی مصرف گاز طبیعی در این فصول نظیر استفاده از پنجره‌های دوجداره، نصب کنتور هوشمند موتورخانه‌ها، نصب شیرهای ترموستاتیک رادیاتور‌ها و استانداردسازی وسایل گازسوز، با مدیریت مصرف و رعایت دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه، زمینه ساز توسعه گاز در بخش‌های زیرساختی استان خواهند بود.

استان زنجان انرژی روابط عمومی صنعت گاز مشکلات منابع مالی همکاری و تعامل شرکت مطالبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر