کد خبر: 217299 A

استاندار زنجان در گفتگوی ویژه شبکه استانی خبر داد:

با هماهنگی‌های انجام شده، مقرر شد اکتشاف در پهنه طارم توسط شرکت وابسته به سازمان تامین اجتماعی، اکتشاف در پهنه سلطانیه توسط شرکت ایمیدرو و اکتشاف در پهنه وسیع انگوران توسط شرکت تهیه و تولید انجام خواهد شد تا ظرفیت‌های معدنی استان بصورت کامل مورد بهره برداری قرار گیرد.

استاندار زنجان گفت: به‌دلیل آسیب‌هایی که ممکن است با گسترش صنایع به محیط زیست استان وارد شود و با وجود محدودیت در اشتغال‌زایی و بکار گیری نیروی انسانی جدید در حوزه‌های صنعت و کشاورزی، ۳ محور توسعه جدید در استان زنجان پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، جمشید انصاری، استاندار زنجان، با حضور در برنامه گفتگوی ویژه شبکه استانی اشراق به مهم‌ترین تصمیمات دولت در راستای توسعه استان زنجان اشاره کرد و هدف از کلیه تصمیمات اتخاذ شده را افزایش درآمدهای استان، مقابله با بیکاری و افزایش درآمد سرانه و پایدار مردم استان برشمرد.

انصاری، به ظرفیت‌های توسعه‌ای استان در دو بخش کشاورزی و معدن اشاره کرد و گفت: دولت از استقرار محورهای توسعه‌ای جدید در استان‌ها حمایت خواهد کرد.

استاندار زنجان، اکتشاف در پهنه‌های معدنی را از جمله اقدامات دولت و شرکت‌های بزرگ وابسته به دولت عنوان کرد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده، مقرر شد اکتشاف در پهنه طارم توسط شرکت وابسته به سازمان تامین اجتماعی، اکتشاف در پهنه سلطانیه توسط شرکت ایمیدرو و اکتشاف در پهنه وسیع انگوران توسط شرکت تهیه و تولید انجام خواهد شد تا ظرفیت‌های معدنی استان بصورت کامل مورد بهره برداری قرار گیرد.

مقام عالی استان به بیان مشکلات و کاستی‌های ناشی از توسعه صنایع معدنی و کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: با وجود ظرفیت‌های گسترده دانشگاهی، رشته‌های فنی و مهندسی مورد نیاز در توسعه صنعتی استان با هماهنگی‌های انجام شده، رشته‌های مهندسی مورد نیاز صنعت با ارتقاء دانشکده‌های مورد نیاز در دانشگاه زنجان و با مشارکت دانشگاه امیرکبیر و صنعتی شریف ایجاد و نیروی انسانی مورد نیاز در این حوزه‌ها تربیت خواهد شد.

وی به وجود آسیب‌ها و آلایندگی‌های اجتناب ناپذیر از توسعه صنعت اشاره داشت و افزود: به‌دلیل آسیب‌هایی که ممکن است با گسترش صنایع به محیط زیست استان وارد شود و با وجود محدودیت در اشتغال‌زایی و بکار گیری نیروی انسانی جدید در حوزه‌های صنعت و کشاورزی، ۳ محور توسعه جدید در استان زنجان پیگیری خواهد شد.

انصاری با اشاره به اینکه با اقدامات صورت گرفته در بخش ITاستان به قطب الکترونبک کشور بدل خواهد شد، گفت: با حمایت‌های دولت در کنار وجود ظرفیت کشاورزی و صنایع معدنی، امکان توسعه صنایع الکترونیک و نیز تبدیل زنجان به نقطه آمادی شمال غرب کشور و توجه به حوزه گردشگری، این ۵ محور از محورهای توسعه‌ای استان قلمداد و برنامه ریزی لازم در این زمینه‌ها انجام خواهد می‌شود.

مقام عالی دولت در استان اظهار داشت: با توجه به اینکه صنعت برق و IT بعنوان یک صنعت پاک سابقه طولانی در استان زنجان دارد و به‌دلیل نزدیکی این استان به پایتخت و موقعیت مناسب، استان زنجان قابلیت تبدیل به قطب صنایع الکترونیک و IT کشور را داراست و طی هفته‌های آتی نیز عملیات اجرایی شهرک اختصاصی IT و الکترونیک در شرق زنجان آغاز خواهد شد.

استاندار زنجان اقدام برای گسترش صنایع الکترونیک و IT در زنجان به‌عنوان یکی از محورهای توسعه استان را از مهم‌ترین و موثر‌ترین تصمیمات دولت در استان زنجان برشمرد که ضمن تولید ثروت و ظرفیت اشتغالزایی بالا، نگرانی‌های مربوط به ریزش نیروی انسانی فعال در معادن استان را برطرف خواهد کرد.

انصاری در سخنان خود، استقرار انبار‌ها و امکانات حمل و نقل در کنار مناطق تولیدی را یکی از دلایل ایجاد ترافیک و مشکلات در این حوزه‌ها دانست و گفت: استاندار زنجان با ایجاد امکانات انبار برای تولیدات صنعتی و کشاورزی قابلیت تبدیل به قطب آمادی کشور در شمالغرب و مرکز کشور را داراست تا با ایجاد امکانات جدید در استان، کلیه فعالیت‌های مربوط به انبارداری، حمل و نقل، واردات و توزیع کلیه کالا‌ها بصورت متمرکز از این استان انجام پذیرد.

وی بر تسریع در ایجاد زیرساخت‌های لازم در توسعه گردشگری استان تاکید کرد و گفت: بخش گردشگری نیز می‌تواند بعنوان پنجمین محور توسعه‌ای استان مورد توجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان در پایان با بیان این مطلب که اجرای تصمیمات و اقدامات دولت در استان به زمان نیاز دارد از مردم و مدیران استانی خواست تا با حوصله و همراهی، فضای جدید اقتصادی فعالی را در استان ایجاد کنند.

آی تی ترافیک حمل و نقل سازمان تامین اجتماعی کشاورزی گردشگری استان محیط زیست مشکلات نیروی انسانی واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر