کد خبر: 219127 A

به یاد شش ماه اباعبدالله الحسین(ع) همزمان با سراسر کشور؛

به یاد شش ماهه اباعبدالله الحسین(ع)، همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در زنجان برگزار شد.

مادران زنجانی با نوای لالا لالایی گل پونه، قناری بی‌آب و دونه، خدا خودش روزی رسونه، لالا لالا، مادر، مادر تو بدون شیره، علی گریه نکن صدات می‌گیره، لالا لالا با نوای کربلا همنوا شده و اشک ماتم برای دردانه امام حسین(ع) ریختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با ششم ماه محرم در مصلی خاتم‌الانبیای زنجان با حضور گسترده مردم زنجان برگزار شد.

از ساعات اولیه صبح جمعه مادران زنجانی، به یاد حضرت رباب(س) فرزندان دختر و پسر خود را برای همدردی با ناله‌های این حضرت به همایش شیرخوارگان آوردند تا ادای دینی به این مادر کرده باشند.

مادران زنجانی در این همایش با نوحه‌سرایی و سینه‌زنی با حضور مداحان نامی استان زنجان با نوای حضرت رباب همدردی کرده و طفلان خود را به نام شش ماهه این حضرت بیمه کردند.

مادران زنجانی با نوای لالا لالایی گل پونه، قناری بی‌آب و دونه، خدا خودش روزی رسونه، لالا لالا، مادر، مادر تو بدون شیره، علی گریه نکن صدات می‌گیره، لالا لالا با نوای کربلا همنوا شده و اشک ماتم برای دردانه امام حسین(ع) ریختند.

این همایش با حضور گسترده زنجانی‌ها برگزار شد و طی این مراسم برنامه‌های مختلفی از جمله گفتن لالایی به یاد حضرت علی اصغر(ع)، روضه‌خوانی یاد این حضرت گرامی داشته شد.

بستن سربندهای یا علی اصغر، یا رقیه، یا اباعبدالله و پوشاندن لباس‌های سبز رنگ به کودکان برای همدردی با حضرت علی اصغر(ع) بود.

مردم زنجان علاقه خود را به آستان ائمه اطهار(ع) از واقعه کربلا یاد گرفته‌اند و با حضور در صحنه همواره دین خود را به ساحت ائمه اطهار ادا کرده‌اند.

مردم زنجان نیز صبح جمعه شیرخوارگان خود را به دهمین همایش شیرخوارگان حسینی آوردند تا دین خود را واقعه کربلا ادا کنند.

گفتنی است، همزمان با سراسر کشور و برای دهمین سال متوالی، همایش شیرخوارگان حسینی با حضور مادران و خردسالان آنان از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه در مصلای خاتم‌الانبیای زنجان برگزار شد.

قرائت دعای ندبه توسط حاج محسن یوسفی از برنامه‌های این همایش بود، پس از تلاوت قرآن کریم، حجت‌الاسلام علی متین به سخنرانی در خصوص فلسفه عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین(ع) پرداخت.

همچنین سید یوسف شبیری، سید محمود حسینی و جلیل محمدی از مادحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با نوای حضرت رباب(س) همنوار شده و برنامه‌های این همایش را برگزار کردند.

قرائت نذرنامه از سوی مادران حاضر در همایش و بیعت با امام زمان(عج) مراسم پایانی این همایش بود.

گهواره گردانی، گهواره حضرت علی اصغر(ع) توسط مادران زنجانی و کسانی که برای گرفتن حاجت به ویژه داشتن فرزند به این همایش آمده بودند، شور و حال عجیبی به این مراسم بخشیده بود.

برای برخی از کودکان لباس‌های متحد الشکل سبز رنگ و پیشانی بند یا صاحب‌الزمان در نظر گرفته شده بود.

همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی مردم زنجان است که به یاد کودکان کشته شده در کربلا از جمله حضرت علی اصغر(ع) هر ساله در زنجان برگزار می‌شود.

این همایش به همت مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در زنجان برگزار شد و مردم زنجان همچون سال‌های گذشته دراین مراسم حضور گسترده داشتند.

استان زنجان امام حسین امام زمان بیت عصمت و طهارت حضور گسترده مردم عاشورا قرآن کریم کودکان گریه مداحان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر