کد خبر: 219311 A

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در زنجان تاکید کرد:

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران اسلامی امروز در اوج اقتدار و عزت سیاسی قرار دارد، فرایند موجود در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱ + ۵ همراه با عزت برای دفاع از منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: در مذاکرات هسته‌ای شش قدرت بزرگ جهان و دفاعی، نظامی و هسته‌ای جهان نشسته‌اند و یک طرف ایران مقتدر است و با عزت که در دفاع از منافع ملی و قدرت هسته‌ای ایران گفتگو می‌کند و در یک جایگاه مقتدر در جهان دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سید محمد حسن ابوترابی فرد شامگاه دیروز، جمعه،(۹مهر) در جمع عزاداران حسینی حسینیه اعظم زنجان، با اشاره به اینکه ایمان ثمره حیات عقلانی است گفت: اگر بخواهیم ایران اسلامی را به نماد قدرت اقتصادی تبدیل کنیم این کار با خوردن و خوابیدن و یارانه محقق نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی امروز به نماد اقتدار، عزت و عظمت تبدیل شده است، افزود: رزمندگان، جانبازان و شهدا جبهه استکبار را در هم شکستند و ایران اسلامی را به نماد قدرت، عزت، عظمت و امنیت و اقتدار تبدیل ساختند بر قله عقل و خرد قرار داشتند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با تاکید بر اینکه ایران اسلامی امروز به عنوان یک قدرت سیاسی مقتدر و تاثیر گذار در منطقه و جهان است، افزود: در مذاکرات هسته‌ای شش قدرت بزرگ جهان و دفاعی، نظامی و هسته‌ای جهان نشسته‌اند و یک طرف ایران مقتدر است و با عزت که در دفاع از منافع ملی و قدرت هسته‌ای ایران گفتگو می‌کند و در یک جایگاه مقتدر در جهان دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یاد آورشد: ملت ایران سه دهه مجاهدت کرد و کشور که قدرت سیاسی منطقه است و این امر باعثشده ایران امن‌ترین کشور منطقه باشد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با تاکید بر اینکه کشور ایران اسلامی باید هر روز در عرصه‌های مختلف سکوی قدرت دیگری را فتح کند، افزود: ایران اسلامی هر روز باید در طی حیات سیاسی خود در عرصه‌ها و حوزه‌های مختلف سکوی دیگری را فتح کند.

وی تاکید کرد: کشوری که امروز قدرت سیاسی، دفاعی، دارای پدافند هوایی توانمند و نماد وحدت و انسجام اسلامی است باید نماد اقتدار و قدرت بزرگ اقتصادی هم باشد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه امروز پیشرفت‌ها و دستاوردهای هسته‌ای مرهون سه دهه تلاش‌ها و مجادهدت‌های بی‌وقفه است، افزود: در حال حاضر نماد وحدت و انسجام اسلامی در کشور بیش از گذشته وجود دارد و و تحقق این مهم می‌تواند به رشد و تعالی کشور منتهی شود.

حجت الاسلام ابوترابی فرد حماسه بزرگ کربلا را حاصل مجاهدت تک تک یاران اباعبدالله حسین(ع) عنوان کرد و گفت: موتور حرکت ایمان و معرفت است و باید این موتور روز به روز تقویت شود.

وی با بیان اینکه ایمان ثمره حیات عقلانی است، افزود: در جوامعی که قرآ ن است موتور حرکت ایمان و عقل است و هوا و هوس و شهوت در این جوامع جایگاهی ندارند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترکیب مدیریتی حال حاضر استان زنجان این ترکیب را حلقه مومن، هماهنگ و همراه با بنیه ارزشمند علمی عنوان کرد و گفت: تیم مدیریتی حال حاضر استان زنجان دارای بنیه ارزشمند، علمی و دارای نگاه ارزشمند مدیریتی است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد زنجان را شهر دین و ایمان عنوان کرد و افزود: در طول زمانهای متمادی مردم این استان پیوندی محکمی با ابا عبدالله الحسین و اهل بیت بزرگوار داشته‌اند.

وی اظهار داشت: توصیه می‌کنم به مردم این استان که قدر‌شناس و قدردان از خداوند باشند که عزادار امام حسین(ع) هستند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این استان یک حلقه عمومی و همراه با بنیه ارزشمند ملی و نگاه قابل اعتماد تجارب اجرایی و مدیریت و آراسته به فضایل اخلاقی امروز سکاندار مدیریت است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد افزود: درصد تورم در این استان در مقایسه با سایر استان‌ها همجوار ۵ درصد کمتر است که تحقق این امر مهم با هماهنگی و همدلی وتدبیر مردم و مدیران اجرایی و مجلس استان بوده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین عامل در کنار برنامه ریزی درست علمی و کار‌شناسی همدلی و همگی اصناف و تجار و دست اندرکاران امور و تجارب و خدمات در استان بوده است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد تاکید کرد: کلیه دست اندرکاران این استان تربیت شده حسینیه اعظم هستند.

وی افزود: حضور مبتنی بر دین و مبتنی بر اخلاق و دین باوریب در عرصه‌های گونانگون زندگی راه سعادت را برای انسان هموار می‌کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یاد آورشد: اگر مدیران اجرایی پیوند استوار داشته باشند در کوتاه‌ترین زمان بر دستاوردهای مهم می‌توان دست یافت و باید این نعمت را پاس بداریم و از این سرمایه به شایستگی استفاده کنیم.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه مردم برای دسته عزاداری حسینیه اعظم قربانی ذبح می‌کنند، نشان دهنده یک حرکت فرهنگی، اجتماعی و سازنده است و این ریشه عقلانی دارد و پشتوانه‌اش فکر و استدلال است.

وی در پایان سخنان خود، عزاداری مردم این استان در روزهای هشتم و یازدهم ماه محرم را جلوه‌ای باشکوه از ارادت مردم این استان به اهل بیت عصمت و طهارت عنوان کرد و گفت: حسینیه اعظم این استان قرن‌ها پیوند دیرینه‌ای با اباعبدالله الحسین دارند و امسال نیز باید مبتنی بر اخلاق و دین مداری برگزار کنند.

اخلاق ایران ایران اسلامی جانبازان رئیس مجلس شورای اسلامی کربلا گروه ۱ ۵ مذاکرات هسته ای ایران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر