کد خبر: 235685 A

مدیر امور آبفای زنجان خبر داد:

مدیر امور آبفای زنجان گفت: شکستگی خط انتقال ۱۰۰۰ و بهسازی خط انتقال ۵۰۰ بدون قطعی آب شرب شهر زنجان مرتفع شد.

مدیر امور آبفای زنجان گفت: در این طرح ۳۰ متر لوله ۵۰۰ چدنی اجرا و به مقدار ۱۳۵۰ مترمکعب خاک برداری شد و خط انتقال ۵۰۰ یاد شده احیا گردید که دراین عملیات حدود ۱۵ نقطه خط انتقال مذکور با شکستگی و نشتی مواجه بود که با تلاش شبانه روزی کارکنان واحد رفع حوادثو اتفاقات امور آبفای شهرستان زنجان انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان, ایرج رستمی مدیرامور آبفای زنجان امروز چهارشنبه(۳دی) با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در راستای کاهش آب بدون درآمد و توجه لازم به جلوگیری از هدر رفت آب و حفظ منابع موجود و انتقال بدون تلفات آن به مخازن ذخیره آب شرب شهر، ترمیم شکستگی خط لوله انتقال آب سایز ۱۰۰۰ میلی متر واقع در اراضی پونک بدون قطعی رفع و از نشتی آب به میزان ۲۰ لیتر در ثانیه جلوگیری شد.

وی همچنین گفت: با توجه به تامین بیش از ۳۵ درصد آب مصرفی شهر توسط خط ۱۰۰۰ و امکان بروز قطع آب طولانی، این خط از اهمیت ویژه ای برخوردار بود به همین دلیل و با در نظر گرفتن ملاحظات پدافندی غیرعامل احیا خط انتقال سایز ۵۰۰ میلیمتری که پیش از سال ۹۰ وظیفه انتقال آب چاه های موجود در دیزج و سایان را بر عهده داشت و در برخی از نقاط، دارای انفصال بود در اولویت کاری قرار گرفت.

رستمی در ادامه تصریح کرد: در این طرح ۳۰ متر لوله ۵۰۰ چدنی اجرا و به مقدار ۱۳۵۰ مترمکعب خاک برداری شد و خط انتقال ۵۰۰ یاد شده احیا گردید که دراین عملیات حدود ۱۵ نقطه خط انتقال مذکور با شکستگی و نشتی مواجه بود که با تلاش شبانه روزی کارکنان واحد رفع حوادثو اتفاقات امور آبفای شهرستان زنجان انجام شد.

مدیر امور زنجان به مشکلات عملیات ترمیم خط ۱۰۰۰ نیز اشاره کرد و گفت: پس از خاکبرداری پیرامون لوله متوجه باکس بتنی به طول ۱۶ متری بر روی خط انتقال شدیم که ترمیم خط لوله مذکور را از خارج غیرممکن می نمود.

وی افزود: با بررسی نقشه های آزبیت محل اجرای شیر تخلیه آب که بصورت فولادی اجراشده بود مشخص و برای تخلیه خط انتقال ۱۰۰۰ مرئی سازی شد و با برش لوله و ایجاد دریچه آدم رو اکیپ تعمیراتی برای ترمیم لوله از داخل با استفاده از مواد نشت گیر نانو صورت گرفت.

مدیر امور آبفای زنجان گفت: در این عملیات ایستگاههای پمپاژ کوی قائم و زیباشهر تحت مهندسی مجدد قرار گرفتند تا با تغییر زون بندی شهر، آبرسانی در اجرای محل ترمیم خط انتقال ۱۰۰۰ با کمترین تنش و بحران اجرا و مدیریت شبکه صورت گیرد.

رستمی گفت: ترمیم خط ۱۰۰۰ با حضور کلیه عوامل اجرایی امور و حوزه معاونت بهره برداری شرکت با موفقیت اجرا گردید و نشتی آب که به میزان ۲۰ لیتر در ثانیه بود، بدون قطع آب شرب شهروندان صورت پذیرفت.

وی افزود: برای اجرای این طرح ۴۶۹ نفر ساعت نیرو به انجام عملیات مشغول بودند.

مدیر امور زنجان در پایان به هزینه صرف شده برای اجرای طرح هم اشاره کرد و گفت: ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار از محل منابع داخلی شرکت هزینه صرف شده است.

خاک درآمد شبانه روزی شیر مشکلات زنجان انتقال آب خط آبفای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر