کد خبر: 235702 A

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان تاکید کرد:

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان, گفت: با همکاری دستگاههای ذیربط می توان تعداد کودکان ترک تحصیل نموده استان و دلایل آن را شناسایی و راهکار مناسب برای بازگشت مجدد این افراد به تحصیل را فراهم کرد.

جلسه انسداد مبادی بی سوادی به ریاست محمدرضا شهبازی معاون سیاسی و امنیتی استاندار تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان, حمید رضا شهبازی معاون سیاسی و امنتی استاندار زنجان, امروز چهارشنبه(۳دی) در جلسه انسداد بیسوادی استان زنجان, با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای عدالت و ضرورت تعلیم و تربیت همگان, اظهار داشت: وظیفه همه مسئولین حکم می کند که هیچ کودکی در استان محروم از تحصیل نباشد.

شهبازی, بر شناسایی دقیق کودکان بازمانده از تحصیل استان از طریق ثبت احوال تاکید نمود و افزود: با همکاری دستگاههای ذیربط می توان تعداد کودکان ترک تحصیل نموده استان و دلایل آن را شناسایی و راهکار مناسب برای بازگشت مجدد این افراد به تحصیل را فراهم کرد.

وی, تشکیل شورایی برای شناسایی مناطق دارای جمعیت بازمانده از تحصیل و کودکان را با همکاری بهزیستی، ثبت احوال، کمیته امداد و بخشداریها و دهیاریها را خواستار شد و تصریح داشت: فرهنگ سازی اولیاء و تبیین اهمیت و ضرورت تحصیل فرزندان از جمله راهکارهای انسداد بی سوادی است که باید مورد توجه مسئولین باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار فعالیت کلیه مهدهای کودک و پیش دبستانی را ملزم به داشتن مجوز دانست و افزود: مهدکودک ها و پیش دبستانی های فاقد مجوز باید شناسایی و اقدامات لازم برای دریافت مجوز از سوی این مراکز انجام شود.

گفتنی است میانگین نرخ پوشش تحصیلی واقعی دوره ابتدایی کشور در سال تحصیلی گذشته ۹۹ درصد و در استان ۹۹.۵ و این نرخ در سال تحصیلی جاری در استان ۹۹.۶۴ درصد اعلام می باشد.

همچنین طبق محاسبات آماری مجموع بازماندگان از تحصیل اعم از افراد ترک تحصیل کرده و کودکانی که به دوره ابتدایی ورود پیدا نکردند در سال گذشته۴۵۲ و در سال جاری ۲۹۱ نفر اعلام شده است.

استان زنجان بهزیستی بیسوادی پوشش تعلیم و تربیت فرهنگ سازی کمیته امداد کودکان معاون سیاسی منویات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر