کد خبر: 243709 A

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر خبر داد:

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر از مشارکت ۳ میلیارد ریالی حامیان ابهری در طرح اکرام ایتام و محسنین خبر داد.

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر، گفت: به منظور بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی و همچنین استفاده از ظرفیت عظیم خیرین در کمک به نیازمندان در طول یک سال کاری بیش از ۴۵ طرح مشارکتی توسط کمیته امداد اجرایی می‌شود.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان زنجان، محسن داودی اظهار داشت: این نهاد طی ۳۵ سال فعالیت خدمات متعددی در حمایت از اقشار محروم جامعه انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه ماحصل فعالیت‌های ارزشمند کمیته امداد در دستگیری از نیازمندان خودکفایی و توانمندسازی سالانه ۱۰ درصد از جمعیت این نهاد است، تصریح کرد: خودکفایی و عزت نفس مددجویان مهم‎‌ترین هدف کمیته امداد در ارائه خدمات است.

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های کمیته امداد ابهر اضافه کرد: این اداره نیز با در نظر گرفتن سیاست‌های سازمان و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری موضوع توانمندسازی مددجویان را در پیش گرفته و به توفیقات بسیاری در این زمینه نائل آمده است.

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار نفر مجری طرح اشتغال در شهرستان ابهر وجود دارد، تصریح کرد: برای این افراد از طریق پرداخت وام و برگزاری دوره‌های آموزشی شغل ایجاد شده است.

داودی همچنین گزارشی از حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد نیز ارائه کرد و گفت: به منظور بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی و همچنین استفاده از ظرفیت عظیم خیرین در کمک به نیازمندان در طول یک سال کاری بیش از ۴۵ طرح مشارکتی توسط کمیته امداد اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های اجرایی این نهاد، برگرفته از سنت‌های حسنه اسلامی است، اضافه کرد: خوشبختانه مردم شهرستان نیز مشارکت مطلوبی در اجرای این طرح داشته و همواره یار و یاور کمیته امداد در این بخش هستند.

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر با توضیح اینکه یکی از عمده طرح‌های مشارکتی کمیته امداد طرح اکرام ایتام است، گفت: هدف از اجرای این طرح کمک به ایتام و خانواده‌های آن‌ها است.

این مسئول با اشاره به کمک ۳ میلیارد و ۷۸۲ میلیون ریالی حامیان در طرح اکرام ایتام و محسنین بیان کرد: این مبلغ به حساب ۴۷۵ یتیم مشمول طرح اکرام ایتام و محسنین واریز شده است.

داودی در ادامه با اشاره به همکاری بیش از یک هزار و ۵۰۰ حامی با این نهاد گفت: این افراد از اقشار و مشاغل مختلف هستند و همین همکاری‌ها موجب ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف شده است.

استان زنجان استفاده از ظرفیت اشتغال جامعه خانواده دوره های آموزشی روابط عمومی کمیته امداد مقام معظم رهبری مشارکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر