کد خبر: 243714 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد:

در سال جاری اعتبار خرید کتاب از ناشران و مولفان استان زنجان سه برابر شده است و کتاب نوییسندگانی که در سال ۹۲ و ۹۳ منتشر شده است، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، خریداری می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در راستای واگذاری فعالیت‌ها به بخش غیر دولتی و کاهش تصدی گری‌ها، که یکی از سیاست‌های مهم دولت است، اقدام به تاسیس خانه هنرمندان استان و خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان کرده‌ایم و از همه هنرمندان واجد شرایط می‌خواهیم با عضویت در این خانه‌ها مسائل صنفی خودشان را دنبال کنند.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، ناصر مقدم، در جلسه دیدار با هنرمندان شهرستان خرمدره با اعلام این خبر گفت: حداکثر سی درصد تیراژ کتاب منتشر شده با سی درصد تخفیف، از ناشران و مولفان خریداری می‌شود.

مقدم گفت: به دلیل تداخل در برنامه‌های ایام الله دهه فجر و پاره‌ای از مشکلات، برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی به سه ماهه اول سال آینده موکول شد و در صورت حمایت مسئولان شهرستان خرمدره، این جشنواره را در شهرستان خرمدره برگزار خواهیم کرد.

ناصر مقدم با بیان اینکه حمایت از فعالیت‌های قرآنی از مشخصه‌های بارز دولت است افزود: نخستین جشنواره فرهنگی هنری رمضان با استقبال گسترده مردم استان برگزار شد و شهرستان خرمدره نیز در این جشنواره حضور خوبی داشت.

وی در ادامه افزود: از هنرمندانی که علاقمند به راه‌اندازی موسسات فرهنگی و هنری تک منظوره هستند دعوت می‌کنیم با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن شهرستان، نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

مقدم با اشاره به اینکه در ایام الله دهه فجر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زنجان در فرهنگسرای کوثر، بازارچه فروش آثار هنرمندان را برگزار خواهد کرد، افزود: هنرمندان شهرستان خرمدره نیز می‌توانند بازارچه فروش آثار هنری خود را در شهرستان خرمدره برگزار کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، افزود: در راستای واگذاری فعالیت‌ها به بخش غیر دولتی و کاهش تصدی گری‌ها، که یکی از سیاست‌های مهم دولت است، اقدام به تاسیس خانه هنرمندان استان و خانه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان کرده‌ایم و از همه هنرمندان واجد شرایط می‌خواهیم با عضویت در این خانه‌ها مسائل صنفی خودشان را دنبال کنند.

وی از تجلیل هنرمندان استان خبر داد و افزود: از هنرمندانی که در سال گذشته و سال جاری مقامات کشوری و بین اللملی کسب کرده‌اند در آستانه سال جدید تجلیل خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی حضرت زینب(س) گفت: این جشنواره در ۴ بخش مقاله، دلنوشته و شعر و داستان برگزار خواهد شد و علاقمندان به شرکت جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کنند و در این جشنواره شرکت کنند.

اداره فرهنگ و ارشاد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان دولت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی و هنری فرهنگی هنری مشکلات هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر