کد خبر: 246529 A

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان زنجان تاکید کرد:

مدارس در فصل آموزشی میزان مصرف آب را رعایت نمی کردند، به همین دلیل این شرکت به نصب شیرهای کاهنده(اهرمی و الکترونیکی) به صورت رایگان اقدام کرد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان زنجان، گفت: برای ادارات هنگام صدور مجوز انشعاب، ظرفیت قراردادی تعیین شده است و بر اساس این قرارداد ادارات به ازای هر مترمکعب آب مصرفی ۷۳۸ تومان آب بها پرداخت می‌کنند و در صورتی که دستگاهی بیش از این ظرفیت، آب مصرف کند، باید به ازای هر مترمکعب آب ۱۰ هزارو ۲۶۰ ریال آب بها پرداخت کند.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب استان زنجان، ایرج رستمی، مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان زنجان، امروز، سه شنبه(۷بهمن) با عنوان مطلب فوق گفت: دستگاه‌های اداری و عمومی این شهرستان که بیشترین مراجعه مردمی را دارند، بیش از ظرفیت تعیین شده آب برای آنان، آب مصرف می‌کنند.

وی افزود: تعدادی از ادارات نظامی، بخش بهزیستی و توانبخشی، آموزشی همچون مدارس، آموزش عالی همچون دانشگاه‌ها، خوابگاه‌ها و بیمارستان‌ها از جمله دستگاه‌های عمومی و اداری هستند که بیشترین مصرف آب شرب را دارند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان زنجان به استفاده آب شرب برای آبیاری فضای سبز اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۲۵۷ اشتراک فضای سبز جهت آبیاری فضای سبز در زنجان صادر شده و همچنین ۸ حلقه چاه غیر شرب نیر به علت آلودگی به شهرداری برای آبیاری واگذار و مابقی نیز از آب چاه‌های شهرداری آبیاری می‌شود.

رستمی در ادامه گفت: در سطح این شهرستان، ۱۴۷ هزار مشترک آب شرب وجود دارد که ۲۲۶ فقره از این انشعابات متعلق به دستگاه‌های اداری دولتی هستند.

وی افزود: برای ادارات هنگام صدور مجوز انشعاب، ظرفیت قراردادی تعیین شده است و بر اساس این قرارداد ادارات به ازای هر مترمکعب آب مصرفی ۷۳۸ تومان آب بها پرداخت می‌کنند و در صورتی که دستگاهی بیش از این ظرفیت آب مصرف کند، باید به ازای هر مترمکعب آب ۱۰ هزارو ۲۶۰ ریال آب بها پرداخت کند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان زنجان خاطر نشان کرد: مدارس در فصل آموزشی میزان مصرف آب را رعایت می‌کردند، به همین دلیل این شرکت به نصب شیرهای کاهنده(اهرمی و الکترونیکی) به صورت رایگان اقدام کرد به طوری که در سال گذشته ۲۷۴ عدد شیرکاهنده و امسال نیز ۵۸۰ عدد شیرکاهنده در مدارس نصب کرده است.

رستمی همچنین به پرداخت حق انشعاب برای مساجد اشاره کرد و گفت: هم اکنون مساجد از پرداخت حق انشعاب آب معاف هستند و برای آنان نیز ظرفیت خاصی تعریف و تعیین شده است.

وی در پایان افزود: مدیر آب و فاضلاب شهرستان زنجان گفت: مساجد از پرداخت حق آب بها نیز معاف هستند اما در صورتی که بیش از ظرفیت تعیین شده آب مصرف کنند، مجبور به پرداخت خواهند بود.

آب و فاضلاب آموزش عالی استان زنجان بهزیستی بیمارستان روابط عمومی شهرداری فضای سبز زنجان آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر