کد خبر: 247103 A

معاون امور عمرانی استاندار زنجان:

در مجموع ۶۴ درصد اعتبارات ملی و استانی امسال این استان تخصیص یافته است.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان گفت: رویکرد و توجه جدی دولت به اتمام پروژه با پیشرفت فیزیکی بالا بود و بر این اساس در استان با کار کارشناسی شده پروژه هایی با درصد پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد از رده خارج و پروژه های بین ۳۰ تا ۵۰ درصد برای وضعیت گزارش گیری به دستگاه های مربوطه اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، جواد رحمتی امروز، پنج شنبه(۹دبهمن) در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به اینکه سال گذشته کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این استان اختصاص داده شده بود، افزود: امسال تاکنون بیش از ۱۶۵ میلیارد تومان اعتبار به این استان تخصیص داده شده و پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال جاری افزایش یابد.

رحمتی ادامه داد: بر این اساس پیش بینی می شود اعتبارات این استان ۸۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش تخصیص داشته باشد.

وی افزود: در زمان حاضر ۷۳ درصد اعتبارات استانی و ۵۷.۵ درصد منابع ملی به این استان تخصیص یافته و روند مثبتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در این بخش حاکم است.

رحمتی با بیان اینکه سال گذشته، ۲۷ درصد اعتبارات عمرانی استان تخصیص یافته بود، اظهار کرد: دولت با تدابیر اتخاذ کرده و افزایش نسبی اعتبارات نسبت به سال گذشته وضعیتی متفاوتی را ترسیم کرد این در حالی بود که محاسبه ها و برآوردهای انجام گرفته نشان می داد اتمام تمامی پروژه های عمرانی این استان به ۱۵ سال زمان نیاز دارد.

معاون عمرانی استاندار زنجان در ادامه تصریح کرد: رویکرد و توجه جدی دولت اتمام پروژه با پیشرفت فیزیکی بالا بود و بر این اساس در استان با کار کارشناسی شده پروژه هایی با درصد پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد از رده خارج و پروژه های بین ۳۰ تا ۵۰ درصد برای وضعیت گزارش گیری به دستگاه های مربوطه اعلام شد.

وی بیان کرد: پروژه های بالای ۵۰ درصد پیشرفت در این استان در اولویت قرار گرفت و منابع لازم آن نیز پیش بینی شد.

این مقام مسئول در استان زنجان, مسوول با اشاره به سفر رییس جمهوری و هیات همراه به استان زنجان گفت: اگر سفر رییس جمهوری به استان رخ نمی داد اعتبارات تخصیصی با مشکلاتی مواجه می شد.

وی یادآورشد: سفر ریس جمهوری به زنجان بحثتخصیص اعتبارات ملی آن را تسریع کرد.

رحمتی افزود: اختصاص ۳۸۷ میلیارد تومان برای تسریع در ساخت و اتمام پروژه های ملی در سفر رییس جمهوری کمک شایانی به این امر مهم کرد.

معاون عمرانی استاندار زنجان در پایان سخنان خود در این نشست خاطرنشان شد: با برنامه ریزیهای لازم تلاش می شود پروژه های عمرانی این استان هدفمند و با شتاب بیشتری هدایت و اجرا شود.

استان زنجان دولت رییس جمهوری کارشناسی استان درصد زنجان پروژه اعتبارات تخصیص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر