کد خبر: 247105 A

استاندار زنجان خبر داد:

با اتمام ساخت و تحویل ۲۰ درصد باقیمانده، تا قبل از پایان سال ۹۴ پروژه مسکن مهر استان در شهرهای بالای ۲۵ هزار و زیر ۲۵هزار نفر جمعیت به اتمام نهایی خواهد رسید.

جلسه شورای مسکن با حضور احمد اصغر مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، و به ریاست جمشید انصاری، استاندار زنجان، تشکیل شد.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، در این جلسه جمشید انصاری با بیان این مطلب که ۸۰ درصد از مجموع پروژه های مسکن مهر استان، تحویل داده شده است، گفت: با اتمام ساخت و تحویل ۲۰ درصد باقیمانده، تا قبل از پایان سال ۹۴ پروژه مسکن مهر استان در شهرهای بالای ۲۵ هزار و زیر ۲۵هزار نفر جمعیت به اتمام نهایی خواهد رسید.

وی تصریح داشت: شرکت‌های خدمات رسان باید نسبت به ارائه زیرساخت‌های لازم متناسب با مراحل ساخت پروژه ها اقدام کنند تا در زمان تحویل، مشکلی در ارائه خدمات به مردم نداشته باشیم.

انصاری در خصوص افزایش هزینه های انشعاب تاکید کرد: اگر هزینه انشعاب برخی واحدهای مسکن مهر در موعد مقرر توسط مالکین پرداخت شده باشد و شرکت‌های خدمات رسان نظیر شرکت‌های توزیع برق، آب و فاضلاب ایجاد انشعاب را به سال آتی موکول کردند، شرکت‌ها موظفند هزینه های ایجاد انشعاب را بر عهده بگیرند.

وی به مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر اظهار امیدواری کرد: با ابلاغ مصوبه افزایش سقف تسهیلات از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان در روزهای آتی، روند ساخت و تحویل واحدهای باقیمانده مسکن مهر استان تسریع خواهد شد.

استاندار زنجان در ادامه با بیان اینکه پروژه مسکن مهر از جمله پروژه های بزرگ در سطح کشور است، گفت: باید ساز و کاری برای رفع برخی نواقص در حوزه مسائل ایمنی، فنی و مهندسی در نظر گرفته شود و پیمانکاران تا مدت زمانی مسئولیت رفع این نواقص را داشته باشند تا مردم از استاندارد و ایمنی لازم در محل سکونت خود برخوردار باشند.

در این جلسه مقرر شد یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار برای کمک به راه و شهرسازی در راستای تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر استان زنجان و ۶۰۰ میلیون تومان هم به بنیاد مسکن اختصاص یابد.

مهندس احمد اصغر مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، در این جلسه تاکید رئیس جمهور مبنی بر اتمام پروژه های مسکن مهر را یادآور شد و اظهار داشت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور شروع شده که از این تعداد، یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد به اتمام رسیده و یک میلیون و ۲۵۸ هزار واحد افتتاح شده و طبق برنامه ریزی بعمل آمده ۲۰۰ هزار واحد آماده افتتاح تا پایان سال خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه واحد های پیش بینی شده برای افتتاح در پایان سال، دارای خدمات زیربنایی است اما نزدیک به ۳۰۰ هزار واحد فاقد این خدماتند که در تلاشیم هر چه سریع تر این خدمات را به واحدها تحویل دهیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از تشکیل کارگروهی در خصوص خدمات زیر بنایی و روبنایی مسکن مهر خبر داد و گفت: برای انجام خدمات زیر بنایی واحدهای مسکونی مهر پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و برای خدمات روبنایی این واحدها نیز پنج هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گفته مهندس مهرآبادی برای واحدهای مسکونی مهر احداثشده در سطح کشور دو هزار و ۲۵۰باب مدرسه، ۸۰۰ باب مسجد و ۳۰۴ واحد کلانتری مورد نیاز است.

احمد حاجی زاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت اظهار داشت: از ۳۹۸۳ واحد مسکونی در دست احداثشهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۹۷ درصد در مرحله اتمام نازک کاری است.

وی افزود: استان زنجان با ۸۷.۶ درصد فروش اقساطی جز استانهای برتر کشور و استان دوم می باشد.

حاجی زاده تکمیل سایت‌های موجود در ۶ شهر از شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان را نیازمند اعتبار دانست و گفت: در مجموع ۷۶۲۰ میلیون ریال یارانه جهت اتمام عملیات آماده سازی واحدهای موجود در شهرهای ارمغانخانه، ماهنشان، زرین رود، هیدج، صائین قلعه و چورزق مورد نیاز است.

به گفته حاجی زاده در حال حاضر ۵۸ درصد ساختمان‌های روستایی مقاوم سازی شده است.

از مجموع تسهیلات اعطایی مسکن مهر، ۷۳ درصد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۱۱ درصد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، ۱۳ درصد در قالب مسکن روستایی و ۳ درصد نیز در بافت فرسوده بوده است.

آب و فاضلاب ارائه خدمات به مردم استان زنجان استاندارد انقلاب اسلامی شورای پول و اعتبار مدرسه مسکن مسکن مهر وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر