کد خبر: 253362 A

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان در جمع خبرنگاران:

با توجه به جامعه محور بودن نیروی انتظامی و اعتقاد به اینکه مردم باید در کنار پلیس و همراه آن باشند، اجرای طرح پلیس افتخاری نیز در استان زنجان کلید خورده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، از آغاز طرح پلیس افتخاری در سطح‌های عادی و سطح ۲ در استان زنجان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از یک هزار نفر در این طرح عضو شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سردار علیرضا صالحی، فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، امروز، چهارشنبه(۲۹ بهمن) در جمع خبرنگاران با ارائه گزارش عملکرد حوزه نیروی انتظامی استان زنجان، با اشاره به برگزاری همایش سبک زندگی، نظم وامنیت دراردیبهشت سال آینده اظهار داشت: با توجه به جامعه محور بودن نیروی انتظامی و اعتقاد به اینکه مردم باید در کنار پلیس و همراه آن باشند، اجرای طرح پلیس افتخاری نیز در استان زنجان کلید خورده است.

سردار صالحی، با اشاره به اینکه در این طرح افرادی که مایل هستند پلیس را در اجرای ماموریت‌ها یاری کنند در سطح عادی و سطح ۲ ثبت نام می‌کنند، گفت: محدویت سنی برای افراد از سن ۱۸ سالگی تا ۶۰ سالگی است.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، در ادامه با اشاره به اینکه حداقل مدرک برای علاقمندان دیپلم است، افزود: باید صلاحیت این افراد تائید شود.

به گفته سردار صالحی، افراد پس از تعیین صلاحیت و کسب شرایط موجود در دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان زنجان با یادآوری اینکه اولویت جذب با بسیجیان، بازنشستگان نیروهای مسلح و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت است، گفت: افرادی که در حال خدمت سربازی هستند در صورتی که یک سال از خدمت آنان سپری شده باشد می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

وی، همچنین به حضور پلیس افتخاری در صبحگاه‌های رسمی، برخورداری از بیمه و اجرای دوره‌های خاص اشاره و تصریح کرد: این افراد در استخدام‌های آتی نیروی انتظامی در اولویت استخدام خواهند بود.

به گفته سردار صالحی، کسانی که در اجرای ماموریت‌های نتوانند به خوبی حضور داشته باشند از ادامه همکاری با این افراد در پلیس افتخاری خودداری خواهد شد.

این مقام مسئول در استان زنجان، با بیان اینکه جذب پلیس افتخاری و ثبت نام از متقاضیان از هفته ناجا آغاز شده است، گفت: تاکنون بیش از یک هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

سردار صالحی، در بخشی از سخنان خود، ارتقاء احساس امنیت برای مردم جامعه را از مهم‌ترین ماموریت‌های پلیس عنوان کرد و افزود: نیروی انتظامی جزو سه شخصیت حقوقی مورد اعتماد مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، در ادامه به عملکرد یازده ماهه نیروی انتظامی استان زنجان در مقایسه با سال گذشته پرداخت و گفت: در خصوص سرقت مغازه با کاهش ۱۶ درصدی در وقوع و افزایش ۳۴ درصدی در کشف، در سرقت منزل با کاهش ۲ درصدی در وقوع و افزایش ۱۲ درصد در کشف، در سرقت موتورسیکلت با کاهش ۱۶ درصدی در وقوع و افزایش ۳ درصدی در کشف و در کیف قاپی با کاهش ۲۱ درصدی در وقوع و افزایش ۲۶ درصدی در کشفیات مواجه بودیم.

وی به جرایم خشن در استان اشاره کرد و گفت: در این مدت با کاهش ۳۴ درصدی در وقوع مواجه بودیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، با بیان اینکه دراستان زنجان استعمال مواد مخدر سنتی از صنعتی بیشتر است اضافه کرد: با هوشیاری و تلاش پلیش شاهد کشف۶۰درصدی مواد مخدر در استان زنجان بودیم.

این مقام مسئول همچنین به اجرای طرح مقابله با تجهیزات گیرنده ماهواره و جنگ نرم دشمن اشاره کرد، افزود: در این مدت توفیقات ۱۸ درصدی در خصوص مبارزه با جنگ نرم را داشتیم.

وی در ادامه به فضای سایبری و تلاش نیروی انتظامی در مقابله با کلاه برداری‌های اینترنتی و طرح سایبری اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی استان زنجان با رشد ۶۸ درصدی در اجرای طرح‌های سایبری مواجه بوده است.

وی، مردم استان زنجان را از بهترین مردمان کشور، برشمرد و توصیه کرد: با رعایت قوانین ومقررات مردم بیشتر به فکر سلامتی خود باشند.

سردار صالحی با بیان اینکه ۸۰درصد متخلفین استان زنجان افراد غیر بومی هستند، افزود: مردم استان زنجان بعنوان الگو در سطح کشور متمایز از دیگر استان‌ها هستند.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های نیروی انتظامی اقدام به برگزاری همایشهای ملی در زمینه‌های گوناگون عنوان کرد و کتذکر شد: امروز پلیس با بالاتربن سطح علمی و اطلاعات در کنار مردم است.

سردار صالحی در پایان سخنان خود، با اشاره به گشت پلیس در فضاهای اینترنتی و مجازی، تصریح کرد: روزانه بیش از صد‌ها سایت اینترنتی توسط پلیس رصد می‌شود.

استان زنجان پیشکسوتان جامعه جنگ دوره های آموزشی دیپلم سربازی فرمانده انتظامی استان ماهواره نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر