کد خبر: 253375 A

دبیر علمی همایش سبک زندگی، نظم و امنیت تاکید کرد:

دبیر علمی همایش سبک زندگی، نظم و امنیت، گفت: نوع زندگی ایرانی و اسلامی در این همایش لحاظ شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حجت الاسلام یوسف فتحی، دبیر علمی همایش سبک زندگی، نظم و امنیت امروز، چهارشنبه(۲۹ بهمن) در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت سبک زندگی در جامعه اسلامی ایران، اظهارداشت: در خصوص نیروی انتظامی سه رویکرد منفعلانه، فعال و فرافعال مدنظر است که در رویکرد اول پلیس به دنبال کشف جرایم است.

وی با اشاره به اینکه در رویکرد دوم، مقوله پیشگیری از وقوع جرایم مورد تاکید قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در رویکرد سوم افراد جامعه وارد عرصه نظم و امنیت می‌شود و پلیس ناظر می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه زنجان ادامه داد: با توجه به مشارکت مردم در ماموریت‌های پلیس برای ارتقاء سطح امنیت امید می‌رود تا رویکرد سوم در جامعه نهادینه شود.

حجت الاسلام فتحی اضافه کرد: نقش پلیس یک واقعیت مهم برای جامعه است و اگر دانشگاه در این مقوله در کنار پلیس باشد، شاهد تحول در عرصه نظم و امنیت خواهیم بود.

وی با یادآوری اینکه در این همایش جنبه‌های نظری و عملیاتی دنبال می‌شود، افزود: در محورهای این همایش از لحاظ نظری از ناحیه دین سبک زندگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دبیر علمی این همایش در پایان سخنان خود، توجه دین اسلام در این خصوص را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: نوع زندگی ایرانی و اسلامی در این همایش لحاظ شده است.

اسلامی ایران جامعه دین سبک زندگی عضو هیات علمی دانشگاه نظم و امنیت نیروی انتظامی علمی دبیر همایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر