کد خبر: 368782 A

شهردار زنجان عنوان کرد:

ایلنا: شهردار زنجان گفت: عملیات اجرایی پروژه‌های شاخص شهرداری زنجان که در مرحله برگزاری فراخوان و عقد قرارداد هستند بزودی و. ظرف مدت 15 روز آینده آغاز می‌شود.

به گزارش  ایلنا از زنجان، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری زنجان، حبیب یگانه شهردار زنجان، در جلسه شورای اسلامی شهر زنجان اظهار داشت: پارکینگ سعدی، پارک امامی، پارک بانوان غرب شهر، امتداد خیابان اول شهرک کارمندان برای اتصال به محور شرقی و غربی پروژه بازگشایی‌خیابان پادگان،اراضی شورجه، باغ هاشم‌نژاد، ادامه پل سید الشهداء(ع) و... از جمله پروژه‌هایی است که عملیات عمرانی و اجرایی هر یک در موعد مقرر آغاز و با پیگیری و نظارت بیش از پیش در اسرع وقت مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس شوراها در کشور و تبریک چنین روز بی‌بدیلی به منتخبان آن، افزود: در حال حاضر شهرداری با تحقق قانون شوراها بعنوان مردمی‌ترین نهاد در میان دستگاه‌های اجرایی مطرح است و این شعار نیست بلکه همه درآمدهای شهرداری از مردم و تمامی هزینه‌ها برای رفاه حال شهروندان است و نظارت شورایی تاثیر بسزایی در چگونگی نحوه اجرای طرح‌ها و پروژه‌های شهری خواهد داشت.

شهردار زنجان با اشاره به پیگیری‌های گسترده در راستای تعیین تکلیف زمین‌های موسوم به باغ هاشم نژاد، گفت: این باغ به مساحت 11 هکتار در محله‌ای مابین اعتمادیه و خیابان‌های شیخ فضل الله و فیاض بخش واقع شده و طی جلسات متعدد نسبت به امضای صورتجلسه توافق فی مابین شهرداری و بنیاد مستضعفان اقدام شده و در این راستا مقرر شد 35 درصد از مساحت اعلام شده با کاربری تجاری به این بنیاد اختصاص یافته و 65 درصد با کاربری فضای سبز و خدماتی بمنظور احداث فرهنگسرا، کافی شاپ، سرویس بهداشتی و ... در اختیار شهرداری قرار گیرد که مراتب قانونی این امر از طریق کمیسیون ماده پنج اقدام می‌شود.

وی از انجام عملیات خاکبرداری پروژه پارکینگ طبقاتی سعدی خبر داد و عنوان کرد: درخصوص پروژه پل حضرت سید الشهداء(ع) با توجه به نوع اصلاحات در تغییر شیب‌ها و مشخصات کابل مورد استفاده، در مرحله خریداری کابل‌ها هستیم همچنین عملیات اجرایی پایه‌های این پروژه نیز ظرف مدت 10 روز آینده انجام می‌شود و با تزریق مبالغی در وجه پیمانکار برای تسریع در امر تحویل پروژه تلاش می‌کنیم.

یگانه برگزاری جلسات متعدد مبنی بر پیگیری بحث پروژه سبزه میدان و بررسی پیشنهادات و راهکارهای مورد ارائه از سوی سرمایه گذار برای رفع موانع و مشکلات اجرایی را یادآور شد و افزود: مشاورین حقوقی آخرین اخطارها را جهت اعلام نظر نهایی سرمایه گذار پیرامون پروژه مزبورتنظیم کرده‌اند و اگر پاسخ مناسبی را دریافت نکنیم به سمت فسخ قرارداد خواهیم رفت.

شهردار زنجان با اشاره به طرح پیشنهاد تقسیم پروژه سبزه میدان در فازهای کوچک و مذاکره با سایر شرکت‌های سرمایه گذار بعنوان جایگزین، گفت: در حال حاضر هر قراردادی که بابت اجرای این پروژه منعقد شود؛ شهرداری مکلف به تملک بخشی از پروژه مزبور است لذا درصدد هستیم با اخذ مجوزهای لازم از شورای شهر درخصوص انتشار اوراق مشارکت بالغ بر 100 میلیارد تومان اقدام کنیم، همچنین با ارائه طرح توجیهی فنی و مالی برای انتخاب مشاورین مورد صلاحیت در بانک مرکزی جمهوری اسلامی (شرکتهای حقیقی و حقوقی که با اوراق نسبت به مشارکت اقدام کرده‌اند)، شریک و پیمانکار جدید انتخاب خواهیم کرد.

شهرداری زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر