کد خبر: 369064 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان:

ایلنا: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه تشکلات کارگری و کارفرمایی می‌تواند در تحقق بخشی توسعه منابع انسانی موثر باشند، گفت: در قانون کار ایران تشکلات کارگری و کارفرمایی در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته‌اند که به عنوان شرکای اجتماعی دولت محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگارایلنا ازنجان، احمد غریوی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، امروزیکشنبه (۱۹اردیبهشت) در جلسه کارگاه آموزشی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سراسر کشور در زنجان، گ توسعه پایدار در اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی مطرح شده است که برای تاثیر پایداری در هر فعالیتی که نیاز به منابع و جایگزینی سریع یکپارچه آن دارد، استفاده می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان، با بیان اینکه توسعه پایدار راه‌حل‌هایی را برای الگو‌ها و ساختارهای اجتماعی و اقتصادی توسعه به جوامع بشری ارائه می‌دهد، افزود: این اقدامات می‌تواند از بروز مسائلی چون نابودی منابع طبیعی، تحریف سامانه‌های زیستی، آلودگی و تغییرات آب و هوایی، افزایش بی‌رویه جمعیت و بی‌عدالتی جلوگیری کند.

غریوی در این خصوص ادامه داد: توسعه پایدار فرآیندی است که در استفاده از منابع، هدایت سرمایه‌گذاری‌ها را بر اساس نیازهای جامعه را انجام می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان، با اشاره به اینکه توسعه پایدارمی تواند به عنوان فرآیند در حال توسعه که لازمه بهبود و پیشرفت باشد، گفت: این یک موضوع اساسی محسوب شده که در رفع کاستی‌های اجتماعی و فرهنگی جوامع پیشرفته منشاء اثر است.

غریوی همچنین در ادامه یادآورشد: توسعه پایدار بدون توسعه منابع انسانی پایدار امکان‌پذیر نبوده و بدون شک نهاد‌ها و ساختارهای اجتماعی شکل گرفته و در حال شکل گیری می‌تواند توسعه منابع انسانی منشاء اثر واقع شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان زنجان در پایان تصریح کرد: تشکلات کارگری و کارفرمایی در گذر تاریخ فرار و فرودهای فراوانی داشته که در ادوار مختلف در ایران در کشمکش‌های اتفاقات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آب‌دیده شده است که می‌تواند نقش اساسی و محوری خود را به ظهور برساند.

تعاون کار و رفاه اجتماعی زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر