کد خبر: 378732 A

مدیر خانه مطبوعات استان زنجان مطرح کرد:

مدیر خانه مطبوعات استان زنجان، گفت: در شیوه‌نامه جدید جشنواره‌های استانی مطبوعات، نقش پررنگی به خانه مطبوعات استان‌ها داده شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، یوسف ناصری مدیر خانه مطبوعات استان زنجان امروز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: در این شیوه­‌نامه که با توجه به رویکرد و سیاست‌­های دولت تدوین شده است، تشکل­‌های صنفی از جمله خانه مطبوعات استان­‌ها از جایگاه ویژه­ ای برخوردارند و کاهش تصدی­‌گری دولت از جمله اهداف این شیوه­‌نامه است.

ناصری ادامه داد: در شیوه­‌نامه جدید، یکی از شروط موافقت وزارت ارشاد برای برگزاری جشنواره­‌های مطبوعاتی منطقه­‌ای، موافقت خانه­‌های مطبوعات استان­‌هاست.

 وی افزود: بر اساس این شیوه­‌نامه، مسئولیت برگزاری جشنواره نیز بر عهده خانه مطبوعات استان و با پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

ناصری، همچنین افزود: دبیر جشنواره نیز به پیشنهاد خانه مطبوعات و تأیید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب می­‌شود.

 وی در ادامه به برگزاری دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری­‌های استان زنجان اشاره کرد و گفت: با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، این جشنواره امسال در مردادماه برگزار می‌شود.

ناصری به برگزاری نمایشگاه مطبوعات از تاریخ 11 تا 17 مرداد سال جاری نیز اشاره کرد و  گفت: اختتامیه نمایشگاه و جشنواره همزمان  با 17 مرداد (روز خبرنگار) خواهد بود و از منتخبان هر دو بخش تجلیل به عمل خواهد آمد.

مدیر خانه مطبوعات استان ادامه داد: فراخوان جشنواره به زودی منتشر خواهد شد و همکاران محترم رسانه­‌ای می­‌توانند در بخش­‌های اعلام شده این جشنواره شرکت کنند.

وی در پایان با اشاره به گذشت یک سال از آغاز به کار دوره جدید خانه مطبوعات استان زنجان، تعداد اعضای این خانه را 60 نفر اعلام کرد و گفت: ثبت نام از اعضای جدید در دستور کار اعضای هیات مدیره این خانه قرار دارد که به زودی اطلاع­‌رسانی خواهد شد.

خانه مطبوعات ایتان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر