کد خبر: 400052 A

معاون کمیته امداد امام (ره) استان زنجان:

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: 65 درصد از جامعه هدف کمیته امداد زنجان زنان سرپرست خانوار هستند.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سید مسعود حسینی با بیان اینکه کمیته امداد استان زنجان زنان سرپرست خانوار، سالمندان، دانشجویان و دانش‌آموزان را تحت پوشش دارد، گفت: این مددجویان در قالب طرح شهید رجایی و طرح مددجویی ساماندهی شده‌اند.

وی با اشاره به ارائه 35 سرفصل خدماتی در کمک به مددجویان این نهاد افزود: این خدمات بر اساس نیازهای مددجویان ارائه می‌شود.

حسینی با بیان اینکه از جمله خدمات کمیته امداد در حمایت از مددجویان پرداخت کمک معیشت است، تصریح کرد: ارائه خدمات‌بخش درمانی، بهداشتی،تحصیلی، کمک‌معیشت، بیمه‌خدمات درمانی، خودکفایی و اشتغالزایی، خدمات مسکن و ساختمان، خدمات جهیزیه و هزینه ازدواج، حمایت از آسیب‌دیدگان، خدمات حقوقی و قضایی، آزادی زندانیان نیازمند، خدمات مددکاری و مشاوره، اکرام و حمایت ایتام و پرداخت وام قرض‌الحسنه از جمله خدماتی است که کمیته امداد در حمایت از مددجویان ارائه می‌دهد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان با بیان اینکه بیشترین جمعیت زیرپوشش کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند، بیان کرد: در حال حاضر 17 هزار و 636 خانوار دارای سرپرست زن زیر پوشش کمیته امداد زنجان هستند.

حسینی با بیان اینکه 65 درصد از مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، گفت: در حمایت از این گروه مددجویی خدماتی شامل اجرای طرح‌های اشتغال، ارائه آموزش، ارائه مشاوره تربیت فرزند، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی و ... ارائه می‌‎شود.

;کمیته امداد زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر