کد خبر: 405770 A

رئیس اتاق بازرگانی زنجان:

رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: کتابخانه اتاق بازرگانی زنجان که امسال راه اندازی شده با مجهز شدن به کتب تخصصی حوزه اقتصادی ، مرجعی برای فعالان این حوزه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، غلامحسین جمیلی رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان در حاشیه هشتمین نمایشگاه کتاب زنجان به خبرنگار ایلنا، گفت: توسعه بخش کتاب و اقتصاد فرهنگی کار دولت نیست و نمی توان انتظار داشت که دولت مسئله کتابخوانی را ترویج دهد.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید در ایجاد بخش‌های انگیزشی مقوله کتابخوانی وارد شود،خاطرنشان کرد: در هر کاری اگر نیاز باشد بنای توسعه با یک سرعت و آهنگ سریع آغاز شود باید بخش خصوصی را وارد کرد.

جمیلی افزود: کتابخانه تخصصی اتاق بازرگانی زنجان مجهز به کتب اقتصادی در سال جاری راه اندازی شده است که تلاش می شود این فضا تبدیل به مرجعی برای حوزه اقتصادی شود.

وی به دیگر اقدامات اتاق بازرگاین در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد و یادآور شد: تا اواخر امسال مجموعه کاملی از نیازهای علمی دانشجویان و فارغ التحصیلان و افرادی که به دنبال فعالیت های پژوهشی هستند گردآوری و در عرضه عمومی قرار می گیرد.

جمیلی ادامه داد: این مجموعه در راستای معرفی کتاب‌های موثر، در سایت اتاق بازرگانی و نشریات اخیر در هر شماره کتاب، دو عنوان کتاب را که ارزش مطالعه دارد معرفی می‌کند و فرصت‌های کتابخوانی را به عنوان اولویت برای مردم نشان می دهد.

وی در پاسخ به این سئوال که اتاق بازرگانی در راستای حمایت از نشریات چه اقداماتی انجام داده است، افزود: حمایت در بخش تخصصی می بایستی توسط تشکل تخصصی مربوطه انجام شود و نمی‌توان انتظار داشت هر اقدامی در اتاق بازرگانی به عنوان تشکل فراگیر دنبال شود.

جمیلی با یادآوری اینکه قم مرکز متنوع ترین نشریات در کشور است، خاطرنشان کرد: در زنجان از نبود و کمبود ناشران و فعالان این عرصه در استان رنج می بریم.

به گفته جمیلی، این نمایشگاه فرصتی ایجاد کرده است تا شهروندان زنجانی با فرهنگ کتابخوانی، نشریات و تالیفات آشنا شوند.

اتاق زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر