کد خبر: 410431 A

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در زنجان:

ایلنا: رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، با بیان اینکه برای تبدیل شدن به قدرت بین المللی باید اقتصاد کشور حل شود، گفت: ایران اسلامی هفت درصد منابع و معادن دنیا را در اختیار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سهراب صلاحی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، امروز سه‌شنبه (23 شهریور) در آیین افتتاحیه کارگاه پیوست نگاری فرهنگی در حسینیه اعظم زنجان، گفت: استان زنجان بیست و سومین استانی است که این کارگاه سه روزه در آن برگزار می‌شود و تلاش بر این است با اجرای این کارگاه‌ها که یک هزار ننر پیوست نگار در کشور داشته باشیم. 

صلاحی، به تفاوت تمدن‌ها در فرهنگ کشورها اشاره کرد و گفت: تفاون تمدن اسلامی و غربی در فرهنگ است.

وی، با یادآوری اینکه هیچ تمدنی در هیچ جای دنیا بدون قدرت محوری فرصت بروز و شکوفایی ندارد، ادامه داد: ایران به عنوان یک قدرت در جهان مطرح است که اثرگذاری بسیاری در تحولات منطقه دارد.

به گفته رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، غرب آسیا راهبردی‌ترین منطقه دنیاست و این منطقه امروز در دست جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: رهبری و جمهوری اسلامی بر گردن تمام مردم بالاخص عراق حق دارند و اگر حضور ایران نبود آمریکا بر کل این منطقه سیطره پیدا می‌کرد.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه باید این اقتدار و اقدامات در منطقه در دانشگاه ها برای دانشجویان تدریس شود، گفت: چرا برخی این عظمت و قدرت را نادیده می‌گیرند.

به گفته صلاحی چندین سال ایران به عنوان تیتر اول جهان مطرح است، ایران در یک طرف و تمام قدرت‌ها استعمارگر در مقابل ایران قرار گرفته‌اند.

صلاحی افزود: جمهوری اسلامی با هوشمندی امام مسلمین امن‌ترین کشور را در دنیا دارد.

وی به پیشینه تاریخی ایران به عنوان تمدن جهانی در اداره بخش عظیمی از سرزمین‌ها اشاره کرد و گفت: امروز ایران به یک قدرت فرامنطقه‌ای تبدیل شده است.

وی به رتبه‌های ایران در بحث انرژی نفت و گاز، نیروی انسانی، بازار مصرف، دانش و دستاورهای علمی اشاره کرد و گفت: باید این ظرفیت‌ها مدیریت شود.

صلاحی به اصلاح سبک زندگی به عنوان ضرورت موفقیت اشاره کرد و با انتقاد از اینکه متاسفانه مردم ایران به اندازه کشور چین برق مصرف می‌کند، افزود: بهره‌وری درست نیازمند مدیران جهادی و جهادی عمل کردن است.

وی، تفاوت در معرفت شناسی و هستی شناسی را از دیگر ویژگی‌های انسان در این دیدگاه عنوان کرد و ادامه داد: همین دیدگاه‌ها ایران را به یک تمدن برتر در جهان تبدیل کرده است.

صلاحی، با اشاره به اینکه برای نگارش پیوست فرهنگی برای پروژه‌ها نیازمند پیوست‌نگار داریم، ادامه داد: در راستای اجرای پروژه‌ها نیازمند تحلیل فرهنگی، نقاط قوت و ضعف توسط پیوست‌نگاران داریم.

این مقام مسوول اضافه کرد: از بین افرادی که علاقه‌مند هستند افرادی انتخاب و در دوره تکمیلی و تخصصی حضور پیدا می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر