کد خبر: 411064 A

استاندار زنجان:

ایلنا: استاندار زنجان گفت: "بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد" یکی از مجموعه‌های غیر تجاری و سیاسی در کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، اسدالله درویش‌امیری امروز در مراسم و آیین افتتاح بزرگترین کتابخانه کشور و هفتمین کتابخانه خیرساز استان‌زنجان، از مجموعه پروژه‌های "بنیاد مصلی‌نژاد" با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی در استان زنجان اظهار داشت: اهالی استان زنجان دارای ارادت به اهل بیت و علم و دانش هستند.

استاندار زنجان با بیان اینکه استان دارای فضای مطلوب فرهنگی و مذهبی و گردشگری در سطح کشور است، تصریح کرد: روزهای اخیر برگزاری جشنواره آش استان‌زنجان دارای پیام‌های فرهنگی اجتماعی و سیاسی در جامعه بوده است.

درویش‌امیری با اشاره به شرکت اقوام مختلف از سطح کشور در این جشنواره یادآورشد: برگزاری جشنواره آش در استان‌زنجان با حضور اقوام مختلف دارای ثمرات بسیار فرهنگی اجتماعی، گردشگری و ....بوده است.

وی با بیان اینکه استان‌زنجان آماده برگزاری جشنواره‌های مختلف برای انتقال تجربیات کهن ایرانی در سطح کشور است، خاطرنشان کرد: بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد یکی از مجموعه‌های غیر تجاری و سیاسی در سطح کشور است.

امام‌جمعه زنجان نیز در این آیین با اشاره به ارزش کتاب و کتابخانه و ارزش عمل خیرین در جامعه، اظهارداشت: زنجان دیار حکیمان، عالمان و مراجع تقلید بزرگ است.

حجت‌الاسلام علی خاتمی با بیان اینکه مردم زنجان دارای مشارکت اجتماعی بالا در جامعه هستند، گفت: روحیه امور خیر در زنجان بی‌نظیر است.

نماینده ولی‌فقیه در زنجان با برشماری انجمن‌های خیریه دراستان زنجان، یادآور شد: رشد و توسعه تمدن در گروی مطالعه در جامعه است که از گذشته به ما رسیده باید در حفظ و احیا آن بکوشیم.

در ادامه این مراسم رئیس انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در استان‌زنجان با اشاره به هزینه صرف در بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد و مدیریت این مجموعه گفت: ما اجازه اعلام اعداد و ارقام در این زمینه را نداشتیم.

سید افضل موسوی با بیان اینکه این یک بنای عادی از نظر ساختاری است و هزینه‌ای نیست ابراز امیدواری کرد  کتابخانه‌های بیشتری احداث شود.

وی در ادامه با اشاره به شرایط زندگی امروز و نیاز افراد به مطالعه برای تحقیق و تحصیل، استفاده از فضای مناسب کتابخانه‌ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: امروزه فضای مناسب برای مطالعه در مناطق مسکونی افراد جامعه وجود ندارد.

این خیر کتابخانه‌ساز با اشاره به تاثیر ایجاد امکانات و تجهیز کتابخانه‌ها در امر کتابخوانی در خانواده و جامعه امروز یادآورشد: کتاب به عنوان هدایت‌گر بشر همیشه باقی است و بشر برای تکامل روحی نیازمند کتاب برای بهره‌گیری از علم و دانش در راستای توسعه جامعه است.

وی، ایجاد تکنولوژی را در زمینه توسعه مهم دانست و گفت: زمان به کتاب‌ها رنگ خاص می‌دهد. مطالعه کتاب زمینه‌ساز علم و قدرت است.

گفتنی است، کتابخانه "سید افضل موسوی" دارای 20 هزار جلد کتاب بود که در این مراسم کتاب‌های زیادی از سوی دستگاه‌های دولتی و خصوصی و همپنین افراد حقیقی و حقوقی به این کتابخانه اهدا شد.

کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر