کد خبر: 414940 A

در زنجان اجرا می‌شود؛

ایلنا: فرماندهی نیروی انتظامی استان زنجان، گفت: یک هزار و 92 برنامه در هفته ناجا با بیش از هزاران نفر برنامه اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سردار علیرضا صالحی امروز سه شنبه (7مهر) در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته ناجا، با اشاره به اینکه بالاترین درصد پرونده وارده به نیروی انتظامی استان منجر به صلح  می‌شود، اظهار داشت: امنیت حیاتی‌ترین نیاز جوامع بشر ی است.

سردار صالحی،  وجود امنیت در جامع را در قالب‌های سیاسی و  اجتماعی مهم ارزیابی کرد و گفت: حرکت رو به رشد با زیر ساخت تامین امنیت امکان‌پذیر است.

وی، با اشاره به اینکه کشور ایران به عنوان امن‌ترین کشور در منظقه محسوب می‌شود، از دوران دفاع مقدس در مسیر باز تولید امنیت یاد کرد.

فرماندهی نیروی انتظامی استان زنجان، حضور مردم و ارتباط تنگاتنگ مردم با نیروی انتظامی در هفته ناجا را مهم و اساسی دانست و گفت: یک هزار و  92 برنامه در این هفته با بیش از هزاران نفر برنامه اجرا می‌شود.

سردار صالحی،  بااشاره به  تقارون هفته ناجا با ماه محرم و گفت: روز جمعه به نام پلیس و جامعه ایمانی نام‌گذاری شده است.

این مقام انتظامی در استان زنجان، شیب ملایم پلیش از سمت دانش بنیادی به سمت حرفه‌گرایی و مهارت و تجربه‌گرایی را از جمله اهداف پلیس برای جذب نیروهای افتخاری عنوان کرد و گفت: زنگ امنیت در مدارس طی هفته ناجا در مدارس نواخته می‌شود.

سردار صالحی،  با بیان اینکه در سال گذشته رتبه دوم برترین‌های ماموریتی را داشتیم، اضافه کرد: ماموریت تیم سگ‌های مواد یاب در موضع کشف مواد مخدر از جمله ماموریت‌های هفته ناجا خواهد بود.

فرماندهی نیروی انتظامی استان زنجان، با اشاره به مقایسه آماری عملکرد و اقدامات سال گذشته نیروی انتظامی  با سال‌جاری،  تصریح کرد: استان زنجان در زمینه سرقت در رتبه پنجم قرار دارد.

وی، همچنین  در بحث سرقت‌ها و جرایم، جرایم را دارای کاهش و کشف سرقت منازل و کیف قاپی را دارای افزایش عنوان کرد و گفت: مجموع سرقت‌های استان برابری دارد با یک کلانتری استان‌های دیگر دارد.

سردار صالحی، کاهش 45 درصدی قتل‌های غیرعمد را در استان مهم دانست و گفت:  در استان پلیس راه و راهور شاهد کاهش 18 درصدی فوتی‌ها در بحث تصادفات جاده‌ای بود.

این مقام مسوول در استان زنجان، با بیان اینکه در موضوعات کشف تریاک و مواد شاهد افزایش در استان بودیم، خاطرنشان شد: خانواده‌ها در این زمینه دارای نقش اساسی در جامعه هستند.

فرماندهی نیروی انتظامی استان زنجان، در بخشی از سخنان  خود با اشاره به اقدامات پلیس فتا در زمینه جرایم اینترنتی، تصریح کرد: جرایم اینترنتی کشور دارای تغییر رویکرد از جرایم اقتصادی به جرایم اخلاقی است که استان زنجان دراین بحث به دلیل مذهبی بودن جزو استان‌های محسوب می‌شود.

سردار صالحی اضافه کرد: پلیس زنجان، در اجرای طرح نوروزی سال‌جاری صاحب رتبه دوم ، همچنین دارای رتبه ایمنی و ادرای و رتبه برتر فرماندهی در سال‌جاری بوده است. .

گفتنی است در این جلسه تفاهمنامه مشترک بین نیروی انتظامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان برای مشاوره کلانتری‌های استان به امضای طرفین نیز رسید.

بنیاد شهید و امور ایثارگران نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر