کد خبر: 182489 A

برنامه هایی که برای اشخاص عادی با سطح تحصیلات متوسط پرفایده است، ممکن است برای نخبگان و دانش آموختگان دانشگاه ها کم فایده باشد؛ بعثه مدینه برنامه های ویژه ای برای جوانان تحصیل کرده و نخبگان علمی اجرا کرده است.

کارشناس مسئول فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره گفت: جوان محوری و نخبه گرایی در برنامه های فرهنگی، دو محور اصلی فعالیت های بعثه مدینه در عمره ۹۳ - ۹۲ بوده است.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام «فرج الله هدایت نیا» افزود: یکی از برنامه های فرهنگی موفق و تاثیرگذار مبتنی بر مخاطب شناسی و رعایت تناسب برنامه ها با روحیات و نیازهای مخاطب است.

وی گفت: بر این اساس، برنامه هایی که برای اشخاص عادی با سطح تحصیلات متوسط پرفایده است، ممکن است برای نخبگان و دانش آموختگان دانشگاه ها کم فایده باشد؛ از این رو، بعثه مدینه برنامه های ویژه ای برای جوانان تحصیل کرده و نخبگان علمی اجرا کرده است.

هدایت نیا در تشریح این برنامه ها، به جلسات هم اندیشی اشاره کرد و افزود: هدف از برگزاری این جلسات، گردآوری دیدگاه های جوانان و نخبگان نسبت به سفر عمره و برنامه های فرهنگی بعثه و آشنایی بیشتر این قشر با فعالیت ها و برنامه های فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری است.

وی افزود: در ۲۶ جلسه هم اندیشی بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر از نخبگان شرکت کردند که شامل منتخبان کاروان های اساتید و دانشجویی، دانشجویان خارج از کشور، دانشجویان اهل سنت، تشکل های دانشجوبی، دانشجویان فرهیخته دانشگاه ها و منتخبان دانش آموزی می‌شد.

کارشناس مسوول فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در مدینه به برگزاری ۲۶ همایش اختصاصی برای قشرهای مختلف اشاره کرد و گفت: این همایش ها با حضور بیش از ۱۶ هزار نفر از طلاب حوزه های علمیه، دانشجویان، زوج های جوان و دانش آموزان برگزار شد.

برنامه های فرهنگی حوزه های علمیه دانش آموزان مقام معظم رهبری نخبگان جوانان جوان محورهای بعثه مدینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر