کد خبر: 201424 A

سخنگوی فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد مجلس در گفت‌وگو با ایلنا:

متاسفانه پس از انتخابات هیات رئیسه این فراکسیون فعالیت‌های چشمگیری در آن صورت نگرفته و بیشتر این مدت را منفعل بوده است.

سخنگوی فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد مجلس شورای اسلامی گفت: این نهاد در زمینه اصلاح قوانین مربوط به سازمان‌های مردم نهاد فعالیت منسجمی نداشته است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد اصلاح قانون تاسیس نظارت بر سازمانهای مردم نهاد گفت: متاسفانه در مجلس شورای اسلامی در این زمینه فعالیتی به صورت منسجم صورت نگرفته است، البته برخی نمایندگان به صورت پراکنده در این زمینه فعالیت‌هایی را انجام داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه خلاءهای قانونی بسیاری در این زمینه وجود دارد، ادامه داد: متاسفانه پس از انتخابات هیات رئیسه این فراکسیون، فعالیت‌های چشمگیری در آن صورت نگرفته و بیشتر این مدت را منفعل بوده است.

حاجی دلیگانی در مورد تشکیل شورای صنفی سازمان‌های مردم نهاد افزود: فعالیت در این جهت که سازمان‌های مردم نهاد بتوانند اتحادیه و یا شورای صنفی از آن خود داشته باشند، بسیار مثبت است و مشارکت فعالان جامعه مدنی را افزایش خواهد داد.

وی در پاسخ به اینکه چه نهادی برای صدور مجوز و و نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد مناسب‌تر باشد، گفت: به طور حتم در این بخش نقش حاکمیتی باید دیده شود و به نظر می‌آید وزارت کشور مرتبط‌ترین دستگاهی است که می‌تواند این وظیفه را بر عهده بگیرد.

سازمان های مردم نهاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر