کد خبر: 201922 A

رئیس سازمان ثبت احوال کشور:

اسناد هویتی برای تمام ایرانیان حتی در اقصی نقاط جهان صادر خواهد شد و مدارک هویتی در اختیار تک تک آنان که هویت‌شان مورد تایید قرار گیرد، گذارده می‌شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور از برطرف شدن مشکل افراد فاقد شناسنامه در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: کمیته‌ای برای رفع مشکلات این افراد تشکیل شده که از ابتدای سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده‌ است.

به گزارش ایلنا، محمد ناظمی اردکانی در سفر به استان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: تلاش تمامی پرسنل سازمان ثبت‌احوال کشور این است که تمامی وقایع حیاتی در مهلت قانونی انجام شود.

وی افزود: ثبت ولادت در ۱۵ روز، فوت ۱۰ روز و ازدواج و طلاق در مهلت قانونی انجام می‌شود و این توفیق بزرگی است که سازمان ثبت‌احوال برای خود تعریف کرده است.

رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور بیان کرد: در زمینه فاقدین شناسنامه در شهرستان نیک‌شهر و جنوب سیستان و بلوچستان، کمیته‌ای برای رفع مشکلات این افراد تشکیل شده که از ابتدای سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

ناظمی اردکانی تصریح کرد: تاکنون با پیگیری‌های استاندار و فرمانداران شهرستان‌های سیستان و بلوچستان، دستورالعملی تهیه شده است که در آینده‌ای نزدیک با تأیید شورای ثبت‌احوال کشور، برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

وی عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در روستاها، معتمدان، اعضای شوراها و ریش‌سفیدان بهره‌گیری شده تا نسبت به رفع و حل و فصل پرونده‌های فاقدین شناسنامه اقدام شود.

معاون وزیر کشور تاکید کرد: افرادی که در حال حاضر پرونده‌هایشان تشکیل شده است از این ظرفیت بهره‌مند شده تا مشکلات موجود در حد و توان و حتی المقدور، برطرف شود.

ناظمی اردکانی با اشاره به اسناد هویتی اظهار کرد: اسناد هویتی برای تمام ایرانیان حتی در اقصی نقاط جهان صادر خواهد شد و مدارک هویتی در اختیار تک تک آنان که هویت‌شان مورد تایید قرار گیرد، گذارده می‌شود.

وی افزود: در زمینه نشر و آمار اطلاعات کشوری جمعیت یکی از وظایف ذاتی این سازمان این است که با توجه به جمع‌آوری اطلاعات امید می‌رود بتوانیم آمار دقیقی در اختیار مسئولان و تصمیم‌گیران کشور قرار دهیم.

رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر آمار جمعیت کشور ۷۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است و آمار جمعیتی استان سیستان و بلوچستان ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است.

ازدواج استان سیستان و بلوچستان جهان سیستان و بلوچستان طلاق فوت مشکلات معاون وزیر کشور ثبت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر