کد خبر: 205197 A

رییس سازمان حج و زیارت نیز در این دیدار برای حل مشکلات موجود پیشنهاد داد تا کمیته‌ای متشکل از نمایندگان بعثه، دفتر نمایندگی ایران در عربستان، هیات امر به معروف و وزارت حج در مدینه تشکیل شود.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی به همراه رییس سازمان حج و زیارت، در مدینه منوره با امیر این منطقه دیدار و درباره راه‌های بهبود روند خدمت رسانی به زائران ایرانی و رفع مشکلات زائران موجود بحثو تبادل نظر کردند.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری، در این دیدار که به دعوت «امیرفیصل بن سلمان» انجام شد، امیر مدینه ضمن ابراز خرسندی از دیدار با حجت الاسلام والمسلمین «سیدعلی قاضی عسکر» نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و مهندس «سعید اوحدی» رییس سازمان حج و زیارت، از جانب دولت عربستان از تلاش های صورت گرفته تقدیر کرد.

سرپرست حجاج ایرانی نیز به سیاست جمهوری اسلامی مبنی بر نزدیکی با کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: همواره خواهان بهبود روابط دو کشور بوده‌ایم، زیرا ایران و عربستان دو کشور بسیار مهم و تأثیرگذار در جهان اسلام هستند و فواید روابط خوب این دو کشور نصیب سایر کشورهای اسلامی نیز خواهد شد.

امیرالحاج ایران با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر گفت وگو و تقریب مذاهب گفت: چند سالی‌است که موضوع گفت‌وگوی علمای دو کشور را مطرح کرده‌ایم، زیرا با گفت‌وگو است که بسیاری از مسائل حل خواهد شد، البته اختلاف در فروع، فیمابین اهل سنت نیز وجود دارد و این نباید سبب اختلاف میان امت اسلامی شود.

وی ادامه داد: متأسفانه افراطی گری باعثضربه زدن به اسلام شده و مراجع بزرگ ما فتوا داده‌اند توهین به مقدسات اهل سنت جایز نیست و زائرین ما نهایت دقت و همکاری را در این خصوص دارند.

قاضی عسکر همچنین درباره برخی برخوردهای نامناسب که در فرودگاه مدینه و قبرستان شریف بقیع با زائران و روحانیون ایرانی صورت می گیرد، از امیر خواست تا برای حل آنها اقدام کند.

رییس سازمان حج و زیارت نیز در این دیدار برای حل مشکلات موجود پیشنهاد داد تا کمیته‌ای متشکل از نمایندگان بعثه، دفتر نمایندگی ایران در عربستان، هیات امر به معروف و وزارت حج در مدینه تشکیل شود.

امیر فیصل بن سلمان نیز در پایان این دیدار، ضمن استقبال از پیش نهادهای ارائه شده بر پیگیری آنها تاکید کرد.

امیر فیصل بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود از ۲۵ دی سال ۱۳۹۱ به سمت امیری مدینه منصوب شده است.

امر به معروف ایران جمهوری اسلامی خدمت رسانی دولت عربستان کشورهای اسلامی مشکلات مقام معظم رهبری ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر