کد خبر: 213374 A

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت:

هیچ بیماری فراگیری در میان آن‌ها مشاهده نشده است / وزارت بهداشت در جهت حفظ سلامت مردم اقداماتی را در مبادی ورودی انجام می‌دهد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام کرد: سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت عربستان، هیچ موردی از ابتدا به ویروس ابولا را گزارش نکرده‌اند.

به گزارش ایلنا، سیدعلی مرعشی که هم‌اکنون در مکه‌مکرمه به سر می‌برد، حال عمومی حجاج را خوب توصیه و تصریح کرد که هیچ بیماری فراگیری در میان آن‌ها مشاهده نشده است.

محمدجعفر صادقی مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت خراسان رضوی از بهره‌گیری از دستگاه تب‌سنج لیزری در فرودگاه مشهد برای تشخیص بیماری ابولا و کرونا خبر داد.

رئیس مرکز پزشکی حج در این‌باره گفت: این یک روند همیشگی است و وزارت بهداشت در جهت حفظ سلامت مردم اقداماتی را در مبادی ورودی انجام می‌دهد.

وی افزود: علاوه بر این توصیه‌های به مسافران ارائه می‌شود که در صورت داشتن علایم بیماری، از روش پیگیری درمان آن‌ مطلع شوند.

در اواخر سال ۹۲ و اوایل سال ۹۲ موضوع بیماری کرونا نیز مطرح شد که ظاهرا وضعیتی موسمی داشت و از ۱۹ تیرماه تاکنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در عربستان مشاهده نشده است.

محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت هم پیش از شروع عملیات حج تمتع ۹۳ اظهار داشته بود که احتمال ابتلای زائران ایرانی به ویروس ابولا بسیار بعید است.

جمعیت هلال احمر خراسان رضوی درمان سازمان بهداشت جهانی سلامت عربستان مسافران مشهد وزارت بهداشت ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر