کد خبر: 241799 A

سرپرست سازمان امداد و نجات اعلام کرد:

در این مدت ۲۰ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، سمنان، خراسان‌ رضوی، خوزستان، زنجان، قزوین، فارس، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران و همدان درگیر برف و کولاک بوده است.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام گزارش عملکرد امدادرسانی در برف و کولاک کشور در ۶ روز گذشته، گفت: در این مدت به ۴ هزار و ۵۰۰ تن از هموطنان در برف و کولاک ۲۰ استان کشور امدادرسانی شده است.

به گزارش ایلنا، ناصر چرخ‌ساز با اعلام گزارش عملیات برف و کولاک از ۱۷ تا ۲۲ دی در کشور، اظهار کرد: در این مدت ۲۰ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، سمنان، خراسان‌ رضوی، خوزستان، زنجان، قزوین، فارس، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران و همدان درگیر برف و کولاک بوده است.

وی با اشاره به امدادرسانی به ۴ هزار و ۵۰۰ تن از هموطنان ۲۰ استان متاثر از برف و کولاک، اعلام کرد: بر این اساس امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر خدمات لازم را به ۷۶ مصدوم ارائه و ۱۰ تن از آنها، از جمله ۴ زن باردار را به مراکز درمانی منتقل کردند.
سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: به علاوه ۶۶ تن از خدمات درمان سرپایی ارائه شد و ۹۵۰ تن نیز از خدمات اسکان اضطراری بهره‌مند شدند.

وی به رهاسازی ۴۹۰ دستگاه خودرو از برف اشاره و اظهار کرد: برای خدمت‌رسانی به هموطنان ۱۶۷ تیم عملیاتی شامل ۵۹۰ امدادگر و نجاتگر به کار گرفته و در مجموع ۹۴۰ بسته غذایی، ۷۶ کیلوگرم خرما و ۷۶۰ تخته پتو توزیع شد.

چرخ‌ساز افزود: عملیات امدادرسانی در محورهای خلخال - اسالم(گردنه الماس)، سرعین _ اردبیل(کلخوران ویند) و ایذه _ کوهرنگ(تاراز) همچنان ادامه دارد.

استان آذربایجان شرقی اصفهان امداد و نجات جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری خدمت رسانی خراسان رضوی خرما خودرو سازمان امداد و نجات کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر