کد خبر: 243903 A

طبق آمار ثبت شده تاکنون ۱۴۳ هزار و ۷۶۵ زائر با ۴۶۵ پرواز از ایران اسلامی به سرزمین وحی اعزام شده‌اند.

مدیرکل پذیرش و برنامه‌ریزی اعزام سازمان حج و زیارت اظهار داشت: طبق آمار ثبت‌شده تاکنون ۱۴۳ هزار و ۷۶۵ زائر با ۴۶۵ پرواز از ایران اسلامی به سرزمین وحی اعزام شده‌اند.

به گزارش ایلنا، حسن سرخوش گفت: طبق آمار ثبت شده تاکنون ۱۴۳ هزار و ۷۶۵ زائر با ۴۶۵ پرواز از ایران اسلامی به سرزمین وحی اعزام شده‌اند.

وی افزود: از این تعداد ۱۱۷ پرواز با شرکت هواپیمایی ایران ایر با ۳۳ هزار ۷۹۱ زائر، شرکت هواپیمایی ماهان با ۱۱۷ پرواز ۳۶ هزار و ۷۵۸ زائر و شرکت هواپیمایی سعودی با ۲۳۱ پرواز، ۷۳ هزار ۲۸ زائر را منتقل کرده اند.

سرخوش اظهار داشت: در حال حاضر ۱۷ هزار و ۵۰۰ زائر در مدینه منوره و به همین تعداد نیز در مکه مکرمه حضور دارند که روزانه متوسط ۳ هزار و ۶۰۰ نفر از ایران اسلامی در قالب ۱۱ تا ۱۲ پرواز به سرزمین وحی اعزام و به همین تعداد از مکه مکرمه به میهن اسلامی باز می‌گردند.

وی یادآور شد: همچنین طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته حدود ۳ هزار و ۶۰۰ زائر، روزانه پس از اقامت ۵ روزه در مدینه منوره وارد مسجد شجره می‌شوند و با پوشیدن لباس احرام این شهر را جهت انجام مناسک عمره به مکه مکرمه ترک می‌کنند.

مدیرکل پذیرش و برنامه‌ریزی اعزام سازمان حج و زیارت اظهار کرد: هم‌اینک مشخصات ۲۵۴ هزار و ۴۳۶ زائر ایرانی جهت صدور روادید به سفارت عربستان در تهران و مشهد ارسال شده است که ۲۱۲ هزار و ۶۳۵ زائر رقم الکترونیکی و ۱۸۷ هزار و ۸۸۱ زائر روادید عمره دریافت کرده‌اند.

وی روند اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی را خوب ارزیابی کرد و از کاهش مدت زمان تاخیرها خبر داد و گفت: در چند روز گذشته تاخیر بلند مدتی به ثبت نرسیده است و در حال حاضر میانگین تاخیرها ۲۷ دقیقه را نشان می‌دهد.

ایران ایران اسلامی عربستان مسجد مشهد پرواز ایرانی اعزام عمره زائر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر