کد خبر: 247080 A

۳ عامل شامل رهبری امام، اسلام و مردم در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند و عشایر در طول سالیان سال مردمانی مسلح و وفادار به کشور بوده اند.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور اعلام کرد همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر همایش بزرگ عشایر در تمام استان های عشایرنشین کشور برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ دوستعلی آزوغ افزود: ۳ عامل شامل رهبری امام، اسلام و مردم در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند و عشایر در طول سالیان سال مردمانی مسلح و وفادار به کشور بوده اند.

نامبرده ادامه داد، به همین خاطر اولین گروه هایی که در شهرها به ندای حضرت امام لبیک گفتند و رژه مسلحانه رفتند و سرحدات کشور را رصد کردند، عشایر بودند که تاکنون نیز بر سر آن پیمان خود ایستاده و هزینه داده اند.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور خاطر نشان کرد در همین ارتباط یکی از همایش های مورد نظر و برنامه ریزی شده در دهه فجر همایش بزرگداشت جهاد عشایر خوزستان در مبارزه با انگلیس است.

وی ادامه داد: در بحثشهدای عشایر خوزستان سالهاست که مراسم بزرگداشت آن قیام بزرگ به رهبری آیت الله سید کاظم یزدی مرجع عالیقدر آن مقطع زمانی در خوزستان برگزار می شود لکن امسال متفاوت از آن شیوه و به صورت بین المللی برگزار خواهد شد.

انگلیس بسیج پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام دهه فجر کشور استان همایش عشایر عشایرنشین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر