کد خبر: 155009 A

بیمارستان ویژه مبتلایان به سرطان احداثمی شود؛

مردم می‌توانند از طریق موبایل با شماره گیری کد #۱۴۴*۴*۷۳۳* اوراق وقف را خریداری کنند / مراجعه حضوری به بانک ملت، تکمیل فرم مربوطه و پرداخت هزینه مورد نظر دیگر راه مشارکت در ساخت بیمارستان ویژه سرطان است.

ایلنا: معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه از فراهم شدن سه روش برای تهیه اوراق وقف بیمارستان تخصصی سرطان، از طریق بانک، موبایل و اینترنت خبر داد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی اوراق وقف(امینانه)، در آغازین ساعات سال جدید و بهار طبیعت، حجت‌الاسلام و المسلمین " محمد مهدی حاتمی " در گفت وگویی با بیان اینکه فرهنگ وقف جمعی، امری است که بیش از ۲۰ سال در کشورهای مختلف اسلامی جا افتاده است و جایگاه مناسبی دارد، اظهار داشت: یک فرهنگ متداول در کشور این است که وقف اموال، مخصوص متمکنین و ثروتمندان است، درحالی که همه افراد با کمترین بضاعت مالی، می‌توانند در این اقدام خداپسندانه مشارکت کنند.

وی با تاکید بر گشایش حداکثری مشارکت مردم در امور خیریه بزرگ، تصریح کرد: اوراقی وقف مدلی برای مشارکت آحاد مردم با هر میزان تمکن مالی است و اگر می‌خواهیم در کشور خدمات بزرگی انجام شود، باید ابزار دقیقی مانند اوراق وقف ایجاد شود.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه از سال ۱۳۸۷ به بعد کارهای علمی بزرگی درباره اوراق وقف انجام شد، گفت: اوراق وقف ابزاری برای جمع کردن سرمایه‌های کوچک در کنار یکدیگر است که با عقد شرعی برای احداثیک پروژه عام المنغه ثبت می‌شوند و چون این کار باید ماندگار و عینی باشند، اولین اقدام در راستای اوراق وقف، ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در کشور انتخاب شد.

وی با بیان اینکه اوراق وقف یکی از ابزارهای جدید مالی برای مشارکت در سنت حسنه وقف است، ادامه داد: افراد با خرید این اوراق در یک وقف جمعی شرکت خواهند داشت.

حجت‌الاسلام حاتمی با بیان اینکه ۳ روش برای تهیه اوراق وقف فراهم شده است، اظهار کرد: افراد می‌توانند با مراجعه حضوری به شعب منتخب بانک ملت، فرم مربوطه را تکمیل کنند و هزینه مورد نظر را بپردازند.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه به اینکه مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی اوراق وقف(امینانه) به نشانی www. aminane. ir و ورود به درگاه الکترونیکی بانک ملت برای پرداخت هزینه، یکی از روش های دیگر است، افزود: مردم خیراندیش همچنین می‌توانند از طریق تلفن همراه نیز با شماره گیری کد #۱۴۴*۴*۷۳۳* اوراق وقف را خریداری کنند.

حجت‌الاسلام حاتمی با اشاره به اینکه بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی ویژه مبتلایان به سرطان در موقوفه شهید روحانی‌نژاد واقع در شهر ری تهران احداثخواهد شد، خاطرنشان کرد: فاز اول این بیمارستان با ۲۲۴ تختخواب ساخته خواهد شد که البته باید گفت در کنار ساخت بیمارستان نیز امکان اسکان همراهان بیماران نیز در نظر گرفته خواهد شد که به نوعی در قالب هتل - بیمارستان احداثمی‌شود.

امور خیریه اینترنت بانک ملت بیمارستان تلفن همراه روابط عمومی سرطان سرمایه طبیعت موبایل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر