کد خبر: 259584 A

پیروزی عملیات لبیک یا رسول‌‌الله و آزادسازی کامل استان صلاح‌الدین که هدف اصلی آن است، نیروهای مردمی و ارتش عراق را به دروازه‌های سومین شهر بزرگ این کشور می‌رساند.

تکریت به عنوان مرکز استان صلاح‌الدین، نقطه‌ای راهبردی برای دستیابی به پیروزی‌های بزرگ‌تر در عراق محسوب می‌شود. این شهر به عنوان زادگاه دیکتاتور سابق عراق، ‌مرکز فعالیت‌های تروریست‌های بعثی بوده که به تنهایی عامل بخشی از نا‌امنی در عراق است. مساله بعدی، نزدیکی تکریت به موصل است.

به گزارش گروه سایر رسانه‌های ایلنا به نقل از عصرایران؛ «غزوان الشیبانی» یکی از فعالان مجازی عراقی، عکسی از سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در تکریت منتشر کرده است.

cGt5IeKqkoF4

پیروزی عملیات لبیک یا رسول‌‌الله و آزادسازی کامل استان صلاح‌الدین که هدف اصلی آن است، نیروهای مردمی و ارتش عراق را به دروازه‌های سومین شهر بزرگ این کشور می‌رساند.

سخنگوی پنتاگون نیز چندی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرده بود که نیروهای عراقی برای عملیات آزادسازی تکریت، از نیروهای آمریکایی درخواست کمک نکرده‌اند، اما مقامات واشنگتن از انجام این عملیات آگاهی داشتند.

ائتلاف تبیلغاتی بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا که مدعی اصلی مبارزه با تروریست‌های تکفیری در خاورمیانه است، توسط دولت عراق برای عملیات آزادسازی تکریت دعوت نشد. اما در کنار این موضوع، فعالیت گسترده جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مستشار در این عملیات دیده می‌شود. خبر ورود سردار «قاسم سلیمانی» برای شرکت در رهبری عملیات، نشان از تفاوت حرف و عمل است.

در حالی که هواپیماهای آمریکایی اقدام به بارریزی برای عناصر داعش کرده و تسلیحات مورد نیاز آن‌ها را به روش‌های مختلف تامین می‌کنند، نیروهای عراقی با اتکا به توان بومی خود و با استفاده از پتانسیل موجود در نیروهای مردمی و عشایر عملیات بزرگ لبیک یا رسول‌ الله را آغاز کردند.

پنتاگون جمهوری اسلامی ایران خاورمیانه دولت رسانه سپاه پاسداران عراق واشنگتن داعش تکریت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر