کد خبر: 274916 A

رئیس اتحادیه صنف چلوکباب تهران:

رئیس اتحادیه صنف چلوکباب و چلوخورش تهران، گفت: به قانون مالیات بر ارزش افزوده در صورتی که مشمول باشیم، تمکین می‌کنیم، اما خواهان مذاکره در مورد برخی مشکلات هستیم.

ناصر حسینی تبریزی با بیان اینکه اواخر سال گذشته بحث اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده برای چلوکبابی‌ها مطرح شد، گفت: بار‌ها در این باره به وزارت اقتصاد و دارایی نامه نوشتیم و مشکلاتمان را در این زمینه مطرح کردیم تا اینکه اواخر فروردین ماه امسال مصاحبه‌ای از آقای طاری بخش معاون سازمان مالیاتی در یکی از خبرگزاری‌ها درج شد که گفته شده بود، این صنف مشمول مالیات نیستند.

وی افزود: به استناد‌‌ همان مصاحبه به نظر می‌رسید که از مالیات معاف شده‌ایم و اعلام کردیم کسی حق دریافت مالیات بر ارزش افزوده ندارد. اما طبق نامه رسمی سازمان مالیاتی به تاریخ ۵/۲/۹۴ که دیروز ۱۳ اردیبهشت ماه به اتحادیه رسید، متوجه شدیم خبر مذکور صحت نداشته و طبق فراخوان مرحله ششم مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستیم.

رئیس اتحادیه صنف چلوکباب و چلوخورش تهران با بیان اینکه ما هیچ وقت مخالف اجرای قانون نبوده و نیستیم، عنوان کرد: در صنف چلوکباب و چلوخورش سه رسته درجه یک، درجه دو و درجه سه وجود دارد. رسته سوم تهیه غذا محسوب می‌شوند که به نظر ما با توجه به فضای کاری بسیار کوچک و سود کم اخذ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نباید شامل این گروه شود، چرا که گرفتن مالیات از این رسته مشکلات عدیده‌ای خواهد داشت و حتی بر اساس نظریه‌های کار‌شناسی برای دولت هم مقرون به صرفه نیست.

وی ادامه داد: با توجه به چیزی که سازمان مالیاتی فراخوان و ابلاغ کرده ما خود را مشمول قانون می‌دانیم و مشکلی با پرداخت مالیات نداریم، چرا که اگر قانون باشد، باید اجرا کنیم، مالیات بدهیم و به دولت پرداخت کنیم، اما خواستار این هستیم که با سازمان مالیاتی مذاکره کرده و مشکلات اجرایی این بخش را به صورت شفاف انتقال دهیم.

منبع: فارس

مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه صنف چلوکباب و چلوخورش تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر