کد خبر: 294658 A

اینستاپست؛

ایلنا: با گسترش فضای مجازی و وجود شبکه های اجتماعی فراوان، این روزها هنرمندان، ورزشکاران و مسئولین برای ارتباط تنگاتنگ با هوادارانشان از جزئیات زندگی خود و یا مسائل روز عکس گرفته و آن را به اشتراک می گذارند.

به گزارش ایلنا به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ گلچینی از تصاویر و اخبار هنرمندان، ورزشکاران و مسئولین در ذیل آمده است:
 

علی دایی آقای گل جهان با انتشار عکسی از بکن بائر، همبازی سابق او در بایرن مونیخ غم از دست دادن پسرش را به او تسلیت گفت. اما نکته قابل توجه اینجاست که متن علی دایی به زبان فارسی است؛ شاید بکن بائر فارسی بلد است !

3432378_247

 

متن علی دایی بدین شرح است:

جناب بکن بائر

بسیار متاثر شدم از درگذشت فرزندى ازجامعه ورزشى دنیا که براى اصحاب ورزش غم انگیزاست ولى دربرابرپروردگارجزء تسلیم ورضانیست.واین برجسته ترین تفسیرفلسفه آفرینش است.

ضایعه درگذشت فرزند دلبندتان اشتفان بکن بائر را به شما و خانواده محترمتان وهمینطور جامعه ورزش آلمان و باشگاه بزرگ بایرن مونیخ تسلیت عرض مینمایم.

علی دایی

************

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال که مدتی در فضای مجازی کم کار شده بود، تصویری همراه با مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی در مراسم افتتاح رستوران مغرب به اشتراک گذاشت.

3432379_920

سعید معروف در توضیح عکس نوشت:

با زوج نازنین عرصه هنر در شب افتتاح مغرب

************

سوشا مکانی در پی توهین به محسن بنگر در صفحه شخصی‌اش به حمایت از هم تیمی خود پرداخت.

3432380_130

************

حمید رسایی که از مخالفان سرسخت و فعال توافق هسته ای است، با انتشار عکسی از سخنان دولت مردان ایران و آمریکا، دوباره انتقاد خود را از سیاست های دولت در توافق هسته ای اعلام کرد و خطاب به دولتمردان نوشت: به ریش شما می خندند!

3432385_357

متن کامل اینستاپست رسایی:

امام خامنه ای:

مطالبه‌ بعدی ما از مسئولین... گفتیم به طرف مقابل اعتماد نکنید، به لبخند او فریب نخورید، به وعده‌ نقد که میدهد وعده‌ نقد، نه عمل نقد اعتماد نکنید، [چون] وقتی خرش از پل گذشت، برمی گردد و به ریش شما میخندد! اینقدر اینها وقیحند.... مطلب بعدی که ما به مسئولین گفتیم و به مردم هم عرض میکنیم، این است که در این جزئیّات مذاکرات ــ که خیلی هم این چندماه مهم است_ اتّفاقی که باید بیفتد این است که تحریمها به‌طور کامل و یکجا بایستی لغو بشود. اینکه یکی ازآنها میگوید تحریمها شش ماه دیگر لغو میشود، یکی میگوید نه ممکن است یک سال هم طول بکشد، یکی دیگر میگوید ممکن است ازیک سال هم بیشتر بشود، اینها بازیهای متعارف معمول اینها است؛ اینها هیچ قابل اعتناء و قابل قبول نیست... اگرقرار باشد که لغو تحریمها باز متوقّف بشود بر یک فرایند دیگری، پس چرا ما اصلاً مذاکره کردیم؟ اصلاً مذاکره و نشستن پشت میز مذاکره و بحث کردن و بگومگو کردن برای چه بود؟ برای همین بود که تحریمها برداشته بشود؛ این را باز بخواهند متوقّف کنند به یک چیز دیگری، اصلاً قابل قبول نیست.

نکته‌ بعدی که به مسئولین محترم تذکّر دادیم و به شما هم عرض میکنیم، این است که به هیچ وجه اجازه داده نشود که به بهانه‌ نظارت، اینها به حریم امنیتی و دفاعی کشور نفوذ کنند؛ مطلقا. مسئولین نظامی کشور به هیچ وجه مأذون نیستند که به بهانه‌ نظارت و به بهانه‌ بازرسی و مانند این حرفها، بیگانگان را به حریم و حصار امنیتی ودفاعی کشور راه بدهند، یا توسعه‌ دفاعی کشور را متوقّف کنند؛ توسعه‌ دفاعی کشور، توانایی دفاعی کشور، مشت محکم ملت در عرصه‌ نظامی، این بایستی همچنان محکم بماند ومحکم‌تر بشود؛ یا حمایت ما ازبرادران  مقاوممان در نقاط مختلف؛ اینها مطلقا نبایستی در مذاکرات مورد خدشه قرار بگیرد.

تذکر بعدی این است که هیچ شیوه‌ نظارتی غیر متعارف که جمهوری اسلامی را به یک کشور اختصاصی از لحاظ نظارت تبدیل میکند، به هیچ‌ وجه مورد قبول نیست. همین نظارتهای متعارفی که در همه‌ دنیا معمول است، اینجا هم همان نظارتها [باشد]، و نه بیشتر.

نکته‌ی آخر در این زمینه؛ توسعه‌ی علمی و فنّی هسته‌ای در ابعاد گوناگون، به هیچ وجه نبایستی متوقف بشود. توسعه باید ادامه پیدا کند، توسعه‌ی فنی.... این عرایض ما است، حرفهای ما به برادرانمان اینها است. این حرفها را ما در جلسات خصوصی هم گفتیم؛ عمدتا در طول این یک سال و نیم با رئیس‌جمهور محترم، و بعضا در موارد نادری هم به مسئول مذاکرات که وزیر محترم خارجه‌ ما است گفتیم. این حرفهای من است....

************

رحمانی فضلی روز گذشته دیداری با خانواده شهیدان محمد و سعید طوقانی داشت و تصاویری از این دیدار به اشتراک گذاشت و همه را مدیون خون شهدا دانست.

3432393_101

رحمانی فضلی نوشت: در دیدار با خانواده شهیدان محمد و سعید طوقانی ؛ شهیدان اسطوره های تعالی بخش و افق درخشان توسعه فرهنگی و اعتقادی مکتب انقلاب اسلامی هستند و همه ما مدیون خون شهدا هستیم

************

محسن رضایی هم عکسی از کوهنوردی خود بعد از مراسم یادواره شهدای روستای اورزان منتشر کرد و از مهاجرت روستائیان به شهرها انتقاد کرد.

3432479_717

رضایی در اینستاپست خود نوشت: روستای سیدان اورزان درشهرستان طالقان مردمی که تماما از نسل سادات هستند برای یادواره شهدا خدمتشان رسیدیم . سی وهشت شهید داده اند. محل زادگاه روشنفکر مجاهد ال احمد است. فرصتی هم پیش امد کوهنوردی رفتیم. مردم روستاها همه به شهرهای بزرگ رفته اند. فضاهای زیبا را رها کرده ودر دود وبیکاری غوطه ور هستند.

************

باز هم در تب داغ توافق هسته ای و باز هم از فعالان سیاسی در فضای مجازی، این بار پزشکیان نماینده مردم تبریز و از اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی با لحنی کنایه‌آمیز از مخالفان توافق هسته‌ای خواست تا متن انگلیسی برجام را مطالعه کنند.

3432392_425

متن اینستاپست پزشکیان بدین شرح است:

متن انگلیسی توافق بدون هیچ شک و شبهه ای در سایت وزارت خارجه موجود است و دلواپسان و هر فردی که دغدغه ای در این خصوص دارد، می تواند با مراجعه به این سایت متن برنامه جامع مشترک را مطالعه کند.

کسانی که ناراحت از این موضوع دارند که وزارت امور خارجه ترجمه صحیح را به مجلس نداده است و یا در متن ترجمه دست برده است لابد سواد کافی دارند که پی به این نقض برده اند بنابراین متن انگلیسی را بخوانند، خیالشان راحت باشد؛ البته اگر می توانند.

افرادی که امروز در مجلس می گویند برجام باید مورد رای گیری قرار گیرد، رای گیری کنند و اگر رای نیاورد و دولت خلاف نظر آنها عمل کرد،آن وقت بروند و به استناد به موارد قانونی از دولت روحانی شکایت کنند.

اگر شورای عالی امنیت ملی این نتایج را تایید کند، مجلس حتما آن را تایید خواهد کرد.

************

علی لاریجانی نیز با انتشار تصویری قدیمی از سال 75، خاطرات قدیمی دیدار رهبر معظم انقلاب از صدا و سیما را زنده کرد.

وی نوشت: بازدید رهبر معظم انقلاب از صداوسیما مرداد ١٣٧٥

3432391_267

دایی پزشکیان اینستاپست بکن‌بائر
نرم افزار موبایل ایلنا