کد خبر: 327474 A

ایلنا: به دنبال بارش برف و برودت هوا در برخی از مناطق شمالی و جنوبی استان اردبیل مدارس پنج شهر تعطیل اعلام شد.

به گزارش ایلنا، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اردبیل، بر اثر بارش برف و برودت هوا در نوبت صبح امروز مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی شهرهای انگوت، گرمی، خلخال، شاهرود و نمین تعطیل شد تا دانش‌آموزان به دلیل سردی هوا خانه‌نشین باشند.

بارش برف که در مناطق شمالی و جنوبی استان اردبیل همچنان ادامه دارد به برودت هوا تا منهای 16 درجه در این شهرها منجر شده به طوری که ساکنان خلخال شب سرد پاییزی را سپری کردند.

بعد از خلخال که دمای هوای آن به زیر 16 درجه رسید در نیر و اردبیل نیز دمای هوای به زیر 10 درجه رسید تا سرما حکمرانی‌اش را ادامه دهد.

اما به دنبال بارش‌های مناطق شمالی و جنوبی استان که بیشترین بارش برف از گرمی با 20 سانتی‌متر و بیشترین بارش باران نیز از بیله‌سوار با 38 میلی‌متر گزارش شد این سامانه سرد بارشی تا دوشنبه در استان حاکم خواهد بود تا یک وضعیت جوی متفاوتی در استان حاکم شود.

برخلاف شمال و جنوب استان اردبیل در شهر اردبیل و مناطق شرقی و غربی این استان خبری از بارش‌ها نیست و سرمای هوا اهالی را آزار می‌دهد.

موج دوم بارش‌ها از اواخر هفته بر اساس اعلام هواشناسی استان اردبیل آغاز خواهد شد و زمینه بارش‌های برف و باران خوبی را در مناطق مختلف استان فراهم خواهد کرد.

برف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر