کد خبر: 394875 A

گروه بازار: معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در آستانه برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی بیمارستان‌سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی از افزایش سهم تولیدات داخلی در بازار تجهیزات پزشکی کشور خبر داد.

به گزارش  ایلنا به نقل از جهان اقتصاد ، دکتر رسول دیناروند با بیان این مطلب که تا پایان افق ۱۴۰۴ سهم تولید داخل تجهیزات پزشکی به حداقل ۶۰ درصد بازار کشور برسد، گفت: در سال گذشته نسبت به سال ۹۲، معادل ۱۰ درصد صرفه جویی ارزی در حوزه واردات تجهیزات پزشکی داشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات انجام شده در حوزه تجهیزات پزشکی منجر به کاهش قیمت تجهیزات بیمارستانی شده است، تصریح کرد: قیمت تجهیزات پزشکی برای مصرف‌کننده در بیمارستان‌های دولتی در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ تا ۲۵ درصد کاهش یافت.

دیناروند در ادامه با اشاره به کاهش قیمت برخی لوازم پزشکی تا ۷۰ درصد، گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ شرکت داخلی در حوزه تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی از سال گذشته در کشور آغاز شده است، گفت: کاهش قیمت تجهیزات پزشکی در مقایسه با کشورهای منطقه و بازار مصرفی دنیا صورت گرفته است.

 

بیمارستان تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو معاون وزیر نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر