کد خبر: 425055 A

ایلنا: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با بیان رای نهایی اش، حمایت قطعی از نامزد جمهوریخواهان آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از تسنیم، علی رغم اینکه اختلاف نظر زیادی میان «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات آمریکا و «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان این کشور که او هم جمهوریخواه است وجود دارد، رایان اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری قصد دارد تا به مردی که ماه‌هاست با او در حال مشاجره و درگیری لفظی است رای بدهد.

رایان گفت: «موضع که در حال حاضر اتخاذ کردم همان موضعی است که در تمام فصول برگزیده‌ام.»

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به محل تولد خود که ایالت ویسکانسین است گفت: «در واقع من در هفته گذشته و در انتخابات پیش از موعد به نامزد جمهوریخواهمان رای دادم. ما باید از حزب جمهوریخواه حمایت کنیم.»

روابط میان رایان و ترامپ تاکنون بسیار پرتنش بوده است و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تا به امروز خود را از کمپین انتخاباتی ترامپ کنار کشیده بود.

پس از اینکه یک فایل ویدئویی از سخنان رکیک دونالد ترامپ در مورد زنان در جامعه آمریکا پخش شد، خصومت میان ترامپ و رایان تشدید شد و رایان به هم حزبی‌های جمهوریخواه خود گفت نه از ترامپ دفاع می‌کند و نه در کمپین وی حاضر می‌شود.

در طرف مقابل نیز ترامپِ میلیاردر، رایان را رهبری ضعیف و ناکارآمد نامید.

انتخابات آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر