کد خبر: 429554 A

ایلنا: مارگارت اتوود نویسنده سرشناس کانادایی درحمایت از اسلی اردوغان نویسنده دربند اهل ترکیه نامه نوشت و تأکید کرد که واژ‌ه‌های اردوغان هنوز هم برای آزادی و حق آزادی بیان مبارزه می‌کنند.

به گزارش ایلنا، روزنامه شهروند نوشت؛ نویسنده کانادایی برنده جایزه بوکر یکی از نویسندگانی است که در حمایت از پنج نویسنده دربند در نقاط مختلف جهان پیام‌هایی منتشر کرده‌ است.

از‌ سال ۱۹۸۱ به این‌سو انجمن جهانی قلم و اعضای آن در سراسر جهان روز ۱۵ نوامبر را به‌عنوان روز نویسنده دربند گرامی می‌دارند.

به گفته انجمن جهانی قلم در ۱۲ماه گذشته حداقل ۳۵ نویسنده در گوشه گوشه دنیا برای کارهایشان جان خود را از دست داده‌اند.

انجمن جهانی قلم امسال با برجسته کردن پرونده پنج نویسنده، نمونه‌ای از چالش‌های نویسندگان را در راه رسیدن به آزادی بیان به نمایش گذاشته است.

علاوه بر اسلی اردوغان نویسنده اهل ترکیه که ماه آگوست به اتهام عضویت در سازمانی تروریستی و سست‌کردن اتحاد ملی ترکیه بازداشت شد، احمد ناجی نویسنده مصری، سزاریو آلخاندرو فلیکس پادیلا فیگوئرا نویسنده اهل هندوراس، دارین تاتور شاعر فلسطینی، گوی مین‌های ناشر چینی دیگر چهره‌های مورد اشاره انجمن جهانی قلم هستند.

هر کدام از این نویسنده‌ها نامه‌ حمایتی از یک نویسنده دیگر دریافت کرده‌اند.

مارگارت اتوود در بخشی از پیامش برای اردوغان نوشت: «حتی با وجود دیوارهای بتنی، درهای آهنی، قفل و کلیدها هنوز هم صدای تو را می‌شنویم. اگر در زندانی اما تنها نیستی. تمام جامعه نویسندگان در سراسر جهان برای آزادی تو مبارزه می‌کنند و تا زمانی که آزاد نشوی، دست از تلاش برنمی‌دارند.»

نویسنده مارگارت اتوود اسلی اردوغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر