کد خبر: 443872 A

ایلنا: اعضای باندی که از خودروها سرقت می‌کردند، به دام افتادند و به جرائمشان اعتراف کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از شرق، فردی ساعت پنج بامداد روز ششم آذر در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ اطلاع داد سرنشینان یک دستگاه خودرو ماکسیمای سفیدرنگ در حال سرقت لوازم داخل خودرو به شیوه تخریب شیشه در خیابان شریعتی - خیابان سهیل هستند.

با اطلاع خبر وقوع سرقت در خیابان سهیل، بلافاصله اجرای طرح مهار در محدوده محل وقوع سرقت برای شناسایی خودرو سارقان به اجرا گذاشته شد و مأموران با مشاهده ماشین موردنظر به راننده ماکسیما دستور ایست دادند اما او با افزایش سرعت اقدام به فرار کرد. ماکسیما در تعقیب و گریز همراه با تیراندازی از سوی مأموران، با سرعت بسیار زیادی با یک خودرو مزدای سواری تصادف کرد و به ناچار متوقف شد اما راننده ماکسیما از محل متواری شد.

در این میان سرنشین خودرو به نام «فرهاد.ش» (٣٠ساله) به وسیله مأموران دستگیر و در همان بازرسی اولیه از داخل خودروی ماکسیما، مقادیر زیادی اموال مسروقه شامل چادر مسافرتی، سیستم پخش خودرو، ساک ورزشی و... کشف و توقیف شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت داخل خودرو» و به دستور دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه ٣٤ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات در پلیس آگاهی، «فرهاد. ش» به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت شناسایی شد؛ همچنین در بررسی ارکان خودرو ماکسیمای به‌دست‌آمده از سارقان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این خودرو دارای سابقه سرقت بوده و چند روز پیش در منطقه سعادت‌آباد دزدیده شده است.

«فرهاد» ضمن اعتراف به مسروقه‌بودن خودرو ماکسیما، راننده خودرو ماکسیما به نام «محمدامین.م» (٣٥ساله) را به عنوان همدست خود در شب دستگیری و همچنین سرکرده گروه سارقان معرفی کرد.

کارآگاهان با شناسایی مخفیگاه «محمدامین» در منطقه سعادت‌آباد، به مخفیگاه وی مراجعه و در تحقیقات نامحسوس پلیسی از محل اطلاع پیدا کردند که محمدامین هم‌زمان با متواری‌شدن از دست مأموران، از مخفیگاهش نیز متواری شده است.

با معرفی دو عضو دیگر گروه از سوی «فرهاد. ش»، دستگیری «سپهبد» (٣٠ساله) و «امیراشکان» (٣٢ساله) در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و هر دو نفر آنها در داخل مخفیگاه‌هایشان در منطقه مرزداران دستگیر و پس از انتقال به پایگاه پلیس آگاهی به عنوان سارقان سابقه‌دار در زمینه سرقت خودرو و سرقت داخل خودرو شناسایی شدند.

هر سه متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ده‌ها فقره سرقت داخل خودرو در مناطق غرب، شمال و شمال غرب تهران اعتراف و عنوان کردند تمامی سرقت‌هایشان را با استفاده از خودروهای مسروقه ماکسیما و مزدا انجام داده و خودروهای مسروقه را پس از گذشت یک هفته، در سطح شهر رها و خودروی دیگری از همان مدل خودرو را برای ادامه اقدامات مجرمانه‌شان سرقت می‌کردند.

نهایتا محمدامین نیز در آخرین مخفیگاهش در منطقه اوین شناسایی و دستگیر شد و مانند سه متهم دیگر پرونده، صراحتا به ده‌ها فقره سرقت داخل خودرو و همچنین سرقت هفت دستگاه خودرو ماکسیما و مزدا ٣ اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف‌وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفـت: «با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده‌ها فقره سرقت داخل خودرو در محدوده شمال، غرب و شمال غرب تهران در شش ماه گذشته، از همه مال‌باختگانی که با این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود و سیر مراحل قانونی برای استرداد اموال به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر (مسیر شرق به غرب)، بعد از خروجی بلوار کاوه، خیابان قلندری شمالی مراجعه کنند».

سرقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر