کد خبر: 453348 A

ایلنا: شرکت علی‌بابا با افزایش ۵۴درصدی در فروش و رسیدن به رقم هفت‌‌‌میلیاردو ۶۷۰‌ میلیون دلار، رکورد جدیدی برای خود ثبت کرد.

به گزارش ایلنا، براساس گزارش تک‌کرانچ، درآمد خالص غول تجارت الکترونیکی چینی در سه‌ماهه مالی اخیر، به رقم ۱۷‌میلیاردو ۱۲۰‌ میلیون رنمینبی (دومیلیاردو ۴۷۰‌ میلیون دلار) از درآمد ناخالص ۵۳‌میلیاردو ۲۵۰‌ میلیون رنمینبی (هفت‌میلیاردو ۶۷۰‌ میلیون دلار) رسید که رقم اخیر، افزایشی ۵۴درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

عایدی به ازای هر سهم نیز ٦,٩٤ رنمینبی یا معادل با یک دلار گزارش شد و این یک برد بزرگ برای علی‌بابا به شمار می‌رود.

گفتنی است با اینکه پیش‌بینی تحلیلگران وال‌استریت پیرامون درآمد خالص این شرکت، ۱۳‌میلیاردو ۷۰۰‌ میلیون رنمینبی و درآمد کلی ۵۰‌میلیاردو ۴۰۰‌ میلیون رنمینبی بود، اما علی‌بابا توانست از انتظارها فراتر رود.

در پرتو این دستاورد، علی‌بابا انتظار دارد درآمد آن در سال ۲۰۱۷ از ۴۸ درصد، به ۵۳ درصد افزایش یابد. همچنین گفتنی است منبع اصلی درآمد علی‌بابا، دادوستدهای تجاری (بازار Taobao و سرویس T-Mall برای برندهای سازمانی) است و این کسب‌وکارها ۴۶‌میلیاردو ۵۸۰‌ میلیون رنمینبی از درآمد آن را شامل شده‌اند که نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۴۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

علی‌بابا در ماه دسامبر گفته بود بازارهای آن در هر ماه ۴۹۳ کاربر دارند که ۴۴۳‌ میلیون نفر از آنان را خریداران فعال تشکیل می‌دهند. در این بیانیه آمده بود تعداد کاربران ماهانه تائوبائو در ماه دسامبر به مرز ۴۹۳‌ میلیون رسید، درحالی‌که این رقم در ماه سپتامبر ۴۵۰‌ میلیون بود.

الکترونیک فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر