کد خبر: 453695 A

ایلنا: این بازیکن پرسپولیس که از مردان کلیدی تیم برانکو به شمار می‌رود، 7 هزار رأس گوسفند دارد که 10 چوپان در یک روستای خوش آب و هوا از این گوسفندان نگهداری می‌کنند.

در روزگاری که فوتبالیست‌های سرشناس و پولدار به دنبال خرید ماشین‌های گرانقیمت و آنچنانی هستند تا در خیابان‌های شمال شهر ویراژ بدهند و خودنمایی کنند؛ یک بازیکن پرسپولیس که از مهمترین بازیکنان این تیم نیز به حساب می‌آید، به شغل شریف دامپروری مشغول است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبر ورزشی، این بازیکن پرسپولیس که از مردان کلیدی تیم برانکو به شمار می‌رود، 7 هزار رأس گوسفند دارد که 10 چوپان در یک روستای خوش آب و هوا از این گوسفندان نگهداری می‌کنند.

شاید در نگاه اول این خبر عجیب و کمی غیرمنتظره جلوه کند اما به اعتقاد ما پرورش گوسفند به مراتب بهتر از خرید و فروش ماشین، دلالی و بساز و بفروش (یا همان بساز و بندازی!) است.

آقای فوتبالیست با این اقدام خود نه تنها 10 چوپان را استخدام کرده و ماهانه به آنان حقوق می‌دهد بلکه در چرخه دامپروری کشور هم می‌تواند نقشی ایفا کند.

طرف علاقه‌ای به گاوداری یا پرورش مرغ و شترمرغ و ... ندارد و فقط به پرورش گوسفند فکر می‌کند.

از زبان یکی از نزدیکان بازیکن پرسپولیس شنیدیم که او معتقد است گوسفند حیوان خوش‌بنیه‌ای است که آب و هوای متغیر و خشک را تحمل می‌کند و با کمترین غذا و علوفه‌ها به رشد خود ادامه می‌دهد.

همچنین به وسیله گوسفند می‌توان زمین‌های نامرغوبی که برای کشت و زرع مناسب نیست را با ایجاد مرتع مصنوعی مورد استفاده قرار داد.

گوسفند در مقایسه با سایر دام‌ها به جیره نگهداری کمتری احتیاج دارد و بیشتر غذایی که دریافت می‌کند صرف تولید و رشد و نمو خود می‌کند و به همین سبب در اکثر کشورهای دنیا از نظر اقتصادی رتبه اول را دارد.

بر این اساس فوتبالیست پرسپولیس دنبال این شغل رفته است. این بازیکن در عین حال که در زادگاه آبا و اجدادی خود شغل ایجاد کرده به سود سرشاری هم رسیده است.

شنیدیم او قصد دارد کماکان با پول قراردادهایش گوسفند بخرد و در زمینه دامپروری فعالیت کند و باز هم تأکید می‌کنیم به اعتقاد ما این کار بسیار پسندیده‌تر از ویراژ دادن با ماشین‌های خارجی در شمال شهر تهران است.

گوسفند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر