کد خبر: 468181 A

رئیس پلیس قزوین از دستگیری سارقانی خبر داد که به 11 بانک در نقاط مختلف کشور دستبرد زدند.

به گزارش ایلنا، سردار مهدی محمودی گفت: در پی وقوع سرقت از دو بانک شهرستان تاکستان در سال جاری، تحقیقات وسیع وتلاش کارآگاهان پلیس برای دستگیری سارقان با جمع آوری اطلاعات و تشکیل کارگروه ویژه آغاز شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی در بررسی این موضوع اسفند ماه سال جاری از یک سرقت ناموفق در یکی از استان‌های کشور مطلع و بلافاصله با اخذ نیابت قضائی و با توجه به حساسیت موضوع، اکیپی از کارآگاهان به شهرستان اعزام و پس از بررسی اطلاعات به دست آمده اولیه مشخص شد یکی از متهمان از سارقان حرفه‌ای است که توانستند متهم را دریک عملیات در مخفیگاهش دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان افزود: متهم در بازجویی فنی وپیچیده کارآگاهان به همدستی برادر وخواهر خود اعتراف وابعاد تازه‌ای از اعمال مجرمانه سارقان حرفه‌ای بر ملا شد.

سردار محمودی اضافه کرد: با اقدامات اطلاعاتی وتحقیقات لازم رد پای دو سارق در استان آذربایجان شرقی و فارس شناسایی و در کمتراز 48 ساعت و در یک عملیات ضربتی غافلگیرانه برادر و خواهر این سارق نیز دستگیر شدند.

وی بیان داشت: با دستگیری سه متهم که همگی دارای چندین سابقه کیفری و سرقت از بانک بوده در بازجویی فنی کارآگاهان به سرقت از بانک‌ها در شهرستان بابلسردرسال 91 و 92، شهرستان تاکستان در سال 93، اردبیل در سال 94، شهرستان تاکستان در سال 95 و اسلام آباد غرب کرمانشاه در سال 95جمعا به مبلغ 12میلیارد و 600 میلیون ریال اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: سارقان در سرقت از بانک‌ها در شهرستان تاکستان سال 91، کامیاران در سال 93، بیجار و ایجرود زنجان در سال 94 و عباس آباد مازندران در سال 95 نسبت به تخریب و ورود به بانک‌ها اقدام ولی موفق به سرقت دراین زمینه نشدند.

سردار محمودی در پایان گفت: علی رغم بازدیدها وهشدارهای مکرر پلیس درخصوص تقویت سیستم حفاظتی بانک‌ها متاسفانه شاهد قصور در این زمینه از سوی مسئولان بانک‌ها هستیم وتوصیه می‌کنیم که به هشدارها و تذکرات پلیس در رفع معایب سیستم‌های حفاظتی اهتمام لازم را داشته باشند.

 منبع: میزان

سرقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر