کد خبر: 490328 A

عصر ام.پی.تری و توسعه آن رسما به پایان رسیده و این بدان معنا نیست که دیگر کسی از این فرمت استفاده نخواهد کرد.

فرمت محبوب موسیقی، ام.پی.تری/MP3 به طور رسمی متوقف شد و بدین ترتیب عصر توسعه یکی از فرمت‌های برتر در دنیای آهنگ به اتمام رسید. البته باید گفته شود ممکن است از این پس این فرمت را به صورت لجام گسیخته و البته قدیمی روی ابزارهای مختلف ببینیم.

 کمپانی آلمانی Fraunhofer Institute for Integrated Circuits صاحب و مالک اصلی، خبر فسق حق امتیاز این فرمت را رسماً اعلام کرد تا راه را برای فرمت‌های جدید مجهز به فناوری‌های انکودینگ نوین باز کند.

ام.پی.تری در عصر قلم و سی.دی‌های قفل‌شده آمد تا نوع مالکیت ما به موسیقی وابسته به دنیای دیجیتال تغییر کند تا جایی که نام ابزارهای اجراکننده موسیقی مشهور به ام.پی.تری پلیر شد و در عالم به‌سرعت فراگیر شد.

انکودینگ‌هایی مانند AAC تست بهترین نسبت به ام.پی.تری دارند و سرویس موسیقی اپل بر آن اساس بنا شده است اما ام.پی.تری و دانلود آن کتابخانه‌های دیجیتال ما را رنگ و بویی دیگر داده بود.

بدین ترتیب عصر ام.پی.تری و توسعه آن رسما به پایان رسیده و این بدان معنا نیست که دیگر کسی از این فرمت استفاده نخواهد کرد، بلکه شاهد ظهور آن بدون توسعه مجدد روی انواع ابزارهای الکترونیکی خواهیم بود.

 منبع: خبرآنلاین

موسیقی ام.پی.تری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر